Bakan Çelik tarafından görevden alınan Bilden’in ataması yapıldı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından görevden alınan Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden, Kalkınma Bakanlığı'na müşavir olarak atandı. Bilden'in müşavirlik görevine ise geçici bir süreliğine atandığı kaydediliyor.

Bakan Çelik tarafından görevden alınan Bilden’in ataması yapıldı!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından görevden alınan Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden, Kalkınma Bakanlığı'na müşavir olarak atandı. Bilden'in Kalkınma Bakanlığı müşavirliğine atama kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

GÖREVDEN ALINMASINA RAĞMEN KARARI YAYIMLANMAMIŞTI

Bilindiği üzere görevden alınan TMO Genel Müdürü Mesut Köse, Tarım Reformu Genel Müdürü Gürsel Küsek ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol'un kararları, Resmi Gazete'nin 29 Ocak tarihli sayısında yayımlanmıştı. Aynı dönemde görevden alınan Bilden'in ismi ise yayımlanmamıştı. Bu durum dikkat çekmişti.

RESMİ GAZETE, HABERİMİZİ TEYİT ETTİ

Tarımdan Haber olarak Mehmet Halis Bilden'in isminin yayımlanmamasının nedeni olarak bir başka bakanlığa müsteşar yardımcısı olarak atanacağı iddiasını gündeme getirmiştik. Kulislerde konuşulanlara göre Bilden'in Kültür Bakanlığı'na müsteşar yardımcısı olarak atanacağı, bundan dolayı da isminin yıpranmaması için görevden alınma kararının yayımlanmadığına dikkat çekmiştik.

Resmi Gazete'de Bilden ile ilgili bugün yayımlanan atama kararı, 29 Ocak'taki haberimizi teyit etti.

Bir bakanlıktan bir başka bakanlığa müşavir atamasının pek karşılaşılan bir durum olmadığı, bundan dolayı Bilden'in bu göreve geçici süreliğine atandığı kaydediliyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 01:45
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİSİN ÇIFTLIGI
HALİSİN ÇIFTLIGI - 6 yıl Önce

YAPTIKLARINI ÖVENLER.
ADAM SIRF DIYARBAKIRLI DİYE KONYADAKİ KIRSEHIRDEKİ SENLIKLERE BEDRI AYSELİYİ GETİRDİ MUDURLER ÇALIŞANLAR VATANDAŞLAR İSTEMEMESİNE RAGMEN. BİR DE SAÇMA SAPAN TURKU SOYLEDİ TİGEM TİGEM DİYE. ARAŞTIRSINLAR BU KURUM BEDRİ AYSELİYE KAÇ PARA VERDİ SON 7 YILDA.. BU ULKEDE TEK DIYARBAKIR MI VARDI MİSAFİRHANEDE UCRETSİZ KALANLAR DIYARBAKIRLIYDI?
HAVAALANINA DEVLETİN SÖFORUNU ÇAGIRAN BIR DE FIRCA ATANLAR ADI BEHÇET.. DAHA NELER YAZILIR. KURUMU MAHVETTİ KENDİ KRALLIK SURDU

- 6 yıl Önce

hani o kaldırım taşlarını kaç defa değiştirmiştin ya lojmanına kaç defa tadilat yapmıştın milletin lojmanını yıkıp kendine bahçe yapmıştın altında oturan tigem çalışanını çıkarmıştın tavuklar köpekler sana özeldi ya kırallık bitti halis bayyyyy hani kendinden büyüklere bile küçüğün gibi hitap edip aşağılar gibi konuşuyordun ya ne oldu bir sürü borç düzeni bozulmuş kurum bıraktın ......

- 6 yıl Önce

Nerden nereye M. Halis Bilden. Sekiz yılı aşkın değil, yaklaşık sekiz yıldır genel müdürü olduğun kuruma gelemedin. Halbuki büyük bir sevgi seliyle karşılaşacaktın. Büyük adamsın, neyle karşılaşacağını öngördün. Deydi mi şimdi yaptıklarına. Şimdi en büyük yatırımın insanlara yapılması gerektiğini anladın mı? Çoğunluğun Seni sadece çıkarları için seviyor gözüktüğünü anlayabildin mi? Keşke hırslı olsaydın da ihtiraslı olmasaydın. Bu da sana tecrübe olsun. Mahşerde hesap zamanında nasıl olsa görüşeceğiz. Sana hayatta başarılar dileyerek, insanlık da bende kalsın.

MEHDİ EKER'İN ŞİŞİRMESİ HALİS!
MEHDİ EKER'İN ŞİŞİRMESİ HALİS! - 6 yıl Önce

Sırf Diyarbakırlı diye Mehdi Eker döneminde makam üstüne makam verilen basit, sıradan, hiç bir vasfı olmayan biridir. Yazıklar olsun ki, şimdi de başka bakanlığa üst düzey ataması yapılmış.
Size tanıtalım bu şahsı : Adam önce Adana Belediyesinde Başkan Yardımcısı, sonra Tarım Bakanlığında Daire Başkanı, Destek Hizmetleri Başkanı ve nihayetinde Genel Müdür yapıldı. Tek vasfı, kürtçü Mehdi Eker'in bu adamın elini tutmuş olmasıdır, bilmeyenler lütfen hayat hikâyesini iyi okusun..

- 6 yıl Önce

Türk tarımına büyük katkılarınızdan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki görevlerinizde başarılarınızın daim olmasını temenni ederim halis bey.

halis aga
halis aga - 6 yıl Önce

ne oldu halis aga mehdi abin yokken, mehdi abin için ankaradan bursaya özel kebapçı götürmüyorken kimse seni tınmıyor değil mi. atölyeye kendine özel makam odaları açtırdın. ne oldu? ekmeğin özel kebabın özel ulan bahçedeki tavukların tavşanların için özel adamın bile vardı be. polatlıda hobi bahçen... ne oldu? kendine özel kapı yaptırdın lojmana. milletin evini yıktın kendi evinin bahçesini genişletmek için. vıp minibusler.. senin taşeron şöforun ıkıncı adamdı daire başkanından daha kıymetliydi ... şimdi ne oldu?
HAK GELDİ BATIL ZAYİ OLDU. daha öte tarafta çekeceksin halis yaptıklarının günahını...

- 6 yıl Önce

Tigemi Tigem yapan halis bilden'e yeni görevinde başarılar diler, başarılarının devamını yüce Rabbimden niyaz ederim. Sevgi ve dua ile kalın.

- 6 yıl Önce

Allah yolunu açık etsin hayırlısı olsun onun için.Tigemin çehresini değiştirdi tanınmasını sağladı


banner251