Bakan Çelik açıkladı! Fındık alımı başlıyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) bünyesinde önümüzdeki hafta fındık alımının gerçekleşeceğini bildirdi.

banner255
Bakan Çelik açıkladı! Fındık alımı başlıyor!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Fındık fiyatlarıyla ilgili maalesef tekelci bir mantığın üreticileri mağdur ettiğini dile getirdi. Çelik, "Bundan dolayı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak TMO bünyesinde önümüzdeki hafta fındık alımını gerçekleştireceğimizi buradan ifade ediyorum" açıklamasını yaptı.

Bakan Çelik, şunları kaydetti:

“Üreticinin alın teriyle, üreticinin emeğiyle uğraşanlara bu anlamda gerekli cevabı vermiş olacağız. Fındığın hak ettiği değeri alacağı şekilde, üreticimizi memnun kılacak şekilde piyasada olacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Üreticilerimiz rahat olsunlar. Hükümetimiz, devletimiz her konuda olduğu gibi fındık konusunda da üreticimizin yanındadır."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
He heee...
He heee... - 4 yıl Önce

iki senedir bizi perişan ettiniz. Yok fiskobrlik alacak yok tmo alacak yok tarım kredi alacak oyala oyala referandum günü alıyoruz de... Alırsın sen eveti... Gidip sandıkta hayıra basacaz hiç olmazsa düzgün bir bakan atasınlar.

banner151

banner251