Bakan açıkladı: Tarım Bakanlığına 2 bin 700 personel alınacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlığa personel alımına ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, 2 bini Tarım Bakanlığı olmak üzere 500'ü Tarım Kredi Kooperatifleri ve 200'ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) olmak üzere toplam 2 bin 700 yeni personel alınacağını açıkladı.

Bakan açıkladı: Tarım Bakanlığına 2 bin 700 personel alınacak!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımı konusunda açıklamalarda bulundu. Çelik, şunları kaydetti:

"Bir süreden beri gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelmiş bulunuyoruz.

Bu kapsamda 2000'ini Bakanlığımız bünyesine, 500'ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Teşkilatına ve 200'ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) olmak üzere toplam 2700 kişiyi istihdam etmiş olacağız.

Bakanlığımız çatısı altında istihdam edeceğimiz 2000 kişinin tamamı 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacak kimseler olacak.

Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, veteriner hekim vb. alanlardan istihdam edilecek 2000 kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacağız.

TARIM KREDİ'DE BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru süreci devam etmektedir.

Tarım Kredi'nin 17 Bölge Birliği'ne bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi istihdam edilecek. Merkez Birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacak.

Ayrıca TKDK bünyesine de 200 kişi alacağız. Alacağımız 200 kişi; denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK'nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyumuzla paylaşılacaktır."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakan gitsin
Bakan gitsin - 4 yıl Önce

Saçı boyasız ve entellektüel seviyesi yüksek bakan istiyoruz. Yani Mehdi Eker'i istiyoruz. Kendisini bir kez çok yakından 1 saat dinledim. Ve bilgisine ilgisine kültürüne inanamadım. Mehdi Eker'in okumadığı kitap kalmasın. Çocukluğundan bugüne çalışmış gerçek yurdum insanı. saçlarınıda boyamıyor...

reis ver bize müjdeyi
reis ver bize müjdeyi - 4 yıl Önce

Reisim ver artık bize müjdeyi. Al görevden bakanı!

Siz bu tarımı yönetemezsiniz
Siz bu tarımı yönetemezsiniz - 4 yıl Önce

Ulan koca tarım kredi patladı gitti hala personel alıcam diye uğraşıyorsunuz yazık günah çiftçiye kardeşim ürün para kazanmıyorsa herkes çıksın o tarım krediden salla başı al maaşı yeri değil orası çiftçiye hizmet istiyoruz biz tarım bakanlığı bu işe el atsın halcileri bitirin üretim bölgelerinde soğuk hava deposu yapılsın bir kaç tane AB desteklerini kullanın çiftçi kendi satsın ürününü siz belirleyin fiyatı yoksa bu bakanlık Dallas çiftliği gibi oluyor :) spekülatörlerede yer vermemiş olursunuz herkes bilir neyin ne kaç para olduğunu

Hayvancılığı düzeltme
Hayvancılığı düzeltme - 4 yıl Önce

Hayvancılığı düzeltecekseniz peynir fabrikaları çekin ülkeye ve dondurma fabrikaları o zaman bu süt işi daha kıyak olur :) türkiyede peynir çeşidi bollaştırıp tüketimi artırabilir bu sayede

iyi haber
iyi haber - 4 yıl Önce

İyi haber yakın haftasonu inş. reis bütün ülkeye iyi haber verecek özellikle de tarım ve hayvancılık camiasına . Sonra bakan tarım kredi camiasına iyi haber verecek kurumu patlatanlara yol verip hizmet edecek memleket sevdalılarını getirecek hadi Bismillah...

banner151

banner251