Askerler artık yerli ürün yiyecek

Son yıllarda kışlalarda yaşanan ve tepki çeken gıda zehirlenmeleri sonrası harekete geçildi. Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin at eti açıklamasından sonra harekete geçen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, önümüzdeki günlerde imzalanacak işbirliği protokolü ile kışlalara taze, organik ve yerli ürün sağlayacak.

Askerler artık yerli ürün yiyecek
banner200

Türk Silahları Kuvvetleri'ne (TSK) satılan konservelerde at eti bulunması ve üst üste yaşanan asker zehirlenmeleri sonrası Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni bir adım geldi.

TSK'daki erbaş ve erlerin sağlıklı, güvenli beslenmesini sağlamak, yerli ürün temin etmek ve çiftçiye destek olmak amacıyla Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında protokol imzalanacak.

TSK'nın ihtiyaç duyduğu gıda maddeleri, protokol kapsamında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı ve ilgili kuruluşlar ile bakanlığın denetimi altındaki üst birlikler ve kooperatiflerden Milli Savunma Bakanlığı'nca sağlanacak.

Yarın Milli Savunma Bakanlığı'nda yapılması planlanan törende Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin iş birliği protokolüne imza atması bekleniyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Protokol
Protokol - 4 yıl Önce

MSB, kamu ihale kanununa tabi olan bir kurumdur. Bütün alımlarını da bu kanuna göre yapmak zorundadır. Bu kanunun kapsamı dışına çıkmadıkça protokol ile ne yapılabilecektir. İhaleye yasaklı olmadıkça herkes girebilecektir.

banner151

banner251