Ankara’da tarım ve hayvancılığa büyük destek

Başkentte tarım ve hayvancılığa yaklaşık 100 milyon TL değerinde 25 tesis kazandırıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörlüğünce 18 sözleşmenin imzalanması, 25 tesisin açılışı ve temel atma töreni gerçekleştirildi.

banner255
Ankara’da tarım ve hayvancılığa büyük destek
banner200

Düzenlenen tören Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Ankara Valisi Ercan Topaca'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende konuşan Fakıbaba, kırsal kalkınma deyince heyecanlandığını, bu yapılmadan illerin ve ülkenin kalkınmasının mümkün olmadığını söyledi. Fakıbaba, tarım açısından bakıldığında Şanlıurfa'nın Madrid'den farklı olmadığına işaret ederek, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyeliğinin sadece Türkiye açısından değil, Avrupa ülkeleri açısından da çok önemli olduğunu vurguladı.

BÜYÜMEDE İŞÇİNİN ALIN TERİ VAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Ankara'nın 12 milyon dekarlık tarım arazileriyle Türkiye'nin ikinci şehri olduğunu hatırlattı. Uzun süredir Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının gerçekleştirdiği projeler ve hibe programlarıyla ivme kazanan bir süreç yaşandığını belirten Sarıeroğlu, açılışı gerçekleştirilecek tesisler, yeni imzalanacak sözleşmeler ve yatırımlarla bu ivmenin daha da hızlanacağını ifade etti. Türkiye'nin 7,4 oranında bir büyüme performansı gerçekleştirdiğini, bu büyüme performansının sadece sanayide ve hizmetler sektöründe yapılan atılımlarla değil tarımsal alanda, hayvancılık konusunda atılan adımlarla gerçekleştirildiğini aktaran Sarıeroğlu: Bu büyümede işçimizin, çiftçimizin alın teri, işverenlerimizin azmi ve inancı var. Önümüzdeki dönemde de aynı performansı sürdürmek adına inşallah çalışmalarımızı devam ettireceğiz" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251