AK Parti hükümetlerinin en başarısız Bakanı!

Akademisyen Yazar Osman Özsoy, AK Parti hükümetlerindeki en başarısız dediği Bakanı, köşesine taşıdı.

AK Parti hükümetlerinin en başarısız Bakanı!
banner282

Özsoy, Cumhuriyet tarihinde en uzun Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Mehdi Eker'in en başarısız bakanların başında geldiğini belirtti. "Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Tarım Bakanlığı görevinde uzun kalan isim olan Mehdi Eker, nasıl bir başarı gösterdi ki bu rekoru kırdı bilemiyorum" diyen Özsoy, şunları kaydetti:

"AK Parti hükümetlerinin en başarısız diğer bakanı hangisi biliyor musunuz?

Tam beş yıl önce, yine böyle bir kurban bayramı öncesinde, “Başbakan Erdoğan'ın çözemediği 2 konu" başlıklı yazı kaleme almıştım. Yazının son cümlesi; “Yazı başlığında 2 kelimesine yer verdiğim için şimdilik burada kesiyorum. Bir çırpıda 20 başlık da sırayalabilirim" şeklinde bitiyordu.

Yazıda ele alınan ve Erdoğan'ın başaramadığı iki konudan biri olarak, Hükümetin Tarım ve Hayvancılık Politikası ele alınıyordu.

Dünyanın en verimli ve bereketli coğrafyasında yaşamamıza rağmen, dünyanın en pahalı ekmeğini ve etini yiyoruz.

Buğday deposu olmakla övünen ülkemiz, AK Parti iktidarları döneminde vatandaşını doyurabilmek için buğday ithal etmek zorunda kaldı.

Bu ülke tarihinde ilk defa, kurban bayramı öncesi kurbanlık hayvan ithal etti.

Bu tablo karşısında haklı olarak; “Erdoğan Tarım Bakanı mı ki, dağda bayırda dolaşsın, halkın ucuz et ve ekmek yemesinin önünü açsın. Olsa olsa bu işten tarım bakanını sorumlu tutabilirsiniz" diyenler olacaktır.

Hiç unutmuyorum, 21 yıl önce televizyon programcılığına başladığımda, ilk konuğum bir belediye başkanı olmuştu.

Yanılmıyorsam tam tarihi 28 Ağustos 1994'tü.

Kendisine; “Meslek olarak doktorsunuz ama belediye başkanlığında da çok başarılısınız... Aslında birbirinden ne kadar farklı görevler gibi duruyor..." diye sorduğumda, verdiği cevabı hiç unutmadım.

“Yöneticinin her işten anlaması gerekmez. İşten anlayanları işin başına getirir, kendisi orkestra şefi gibi işleri uyum içinde idare eder" demişti.

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Tarım Bakanlığı görevinde uzun kalan isim olan Mehdi Eker, nasıl bir başarı gösterdi ki bu rekoru kırdı bilemiyorum."

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 6 yıl Önce

Koskoca bir hiç

TEŞEKKÜRLER DOĞRUYU YAZDIĞINIZ İÇİN
TEŞEKKÜRLER DOĞRUYU YAZDIĞINIZ İÇİN - 6 yıl Önce

En ufak bir başarısı yok ama sırf Diyarbakır'dan bir bakan olsun diye orada senelerce oturtulan bir isim. Son cümleniz için teşekkür ediyorum Osman bey, "Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Tarım Bakanlığı görevinde uzun kalan isim olan Mehdi Eker, nasıl bir başarı gösterdi ki bu rekoru kırdı bilemiyorum" demişsiniz, hakikaten teşekkürler.

ŞÜKÜR
ŞÜKÜR - 6 yıl Önce

Ülkem önce MELO dan sonunda da EKER DEN kurtuldu.Hiçbir yararlı bir iş yapmayan BAKAN dı

BEN HİÇ GİDECEĞİNİ ZANNETMİYORUM
BEN HİÇ GİDECEĞİNİ ZANNETMİYORUM - 6 yıl Önce

Ben Mehdi Eker ve ekibinin kolay kolay bakanlığı terk edeceklerini düşünmüyorum. Çöreklendiler her tarafa. Bırakmazlar, bırakamazlar, bırakmayacaklar. Eğer aday yapılırsa yine Tarım Bakanı. Yine Tarım Bakanı olursa gerisini siz düşünün. Yandı gülüm keten helva.

başka bakanlık mı yoktu
başka bakanlık mı yoktu - 6 yıl Önce

Tarım Bakanlığı görevinde Mehdi Eker saman ital etmiş çok büyük bakan böyle yapar

enerci
enerci - 6 yıl Önce

Bence AKP dönemlerinin tümünde en başarısız bakan enerci bakanı ben 1971 den beri yurddışıyle ilgiliyim 15 saenedirde yarı türkiye yarı yuddışındayım hayatım avrupada 1 dakika elektik kesinti ve arıza görmedim hele bu sene anaz hergün 10 defa arıza veya kesinti bunu enerci bakanına yazdım bana önerileri mahkemeye git hemde tam delil şahit vesaire yazıklar olsun herkese saygılarımla