50 Bin Liralık Davayı da kaybettiler!

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in üst düzey bürokratlığını yapan Erdal Celal Sumaytaoğlu, Milli Gazete aleyhine açtığı 50 bin liralık tazminat davasını kaybetti. Yine Eker döneminde Bakanlık adına açılan 20 bin liralık tazminat davası da Milli Gazete'nin lehinde sonuçlanmıştı.

banner255
50 Bin Liralık Davayı da kaybettiler!
banner200

Milli Gazete'de, '50 Bin Liralık Davayı da Kaybettiler' başlığı ile verilen haber şöyle:

"Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker döneminde açılan bir dava daha gazetemizin lehine sonuçlandı. Bakanlığın 20 bin liralık tazminat davasının ardından eski Bakan Eker'in üst düzey bürokratlığını yapan Sumaytaoğlu da gazetemizin aleyhine açtığı 50 bin liralık tazminat davasını kaybetti.

Kayınvalidesi üzerinden at koşturan eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in üst düzey bürokratı Erdal Celal Sumaytaoğlu, gazetemizin aleyhine açtığı 50 bin liralık tazminat davasını kaybetti. Hakim, Temmuz 2014'de açılan davanın reddine karar verdi. Daha önce de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın gazetemiz aleyhine açtığı 20 bin liralık tazminat davası reddedilmişti.

YARIŞ ATLARI BİR KEZ DAHA BELGELENDİ

Uzun süre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda eski Bakan Mehdi Eker'in üst düzey bürokratı olarak görev yapan Erdal Celal Sumaytaoğlu, 2011-2013 yılları arasında hasta ve yatalak durumda olan kayınvalidesi üzerinden pistlerde yarış atı koşturduğu ortaya çıkmıştı. Bu ve diğer usulsüz işlemlerle ilgili çıkan haberlerden dolayı Sumaytaoğlu, Temmuz 2014'de gazetemizin aleyhine 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Dava dilekçesinde, kendisiyle ilgili çıkan haberlerin asılsız ve gerçeğe aykırı olduğunu iddia eden Sumaytaoğlu, bundan dolayı uğradığı manevi zararların karşılanması için 50 bin lira manevi tazminat talebinde bulunmuştu.

Ankara 5'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davaya geçtiğimiz gün devam edildi. Davanın bu duruşmasında hâkim, Sumaytaoğlu'nun iddialarını haklı bulmayarak davayı reddetti. Bu kararla birlikte 'yalan ve gerçeğe aykırı olduğu' iddia edilen haberlerimizin doğruluğu tekziplerin ardından mahkeme tarafından bir kez daha belgelenmiş oldu. Eski Bakan Mehdi Eker döneminde Bakanlık, 10'un üzerinde tekzip başvurusunu da kaybetmişti.

SUMAYTAOĞLU, AĞUSTOS AYINDA GÖREVDEN ALINMIŞTI

Eski Bakan ve şuanda AKP Genel Başkan Yardımcısı olan Eker, üst düzey bürokratı Sumaytaoğlu'nu, geçtiğimiz Ağustos ayında görevden almıştı. Bu görevden almada da gazetemizde çıkan haberler etkili olmuştu. Ancak Eker'in başta yarış atları olmak üzere birçok şaibeli işlemle gündeme gelmesine rağmen Sumaytaoğlu'nu uzun süre görevde tutması dikkat çekmişti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 19:34
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Beyler hepiniz çok dertlisiniz,kiminiz bu derti gerçekten dürüstlüğünden kimisi çıkarı için.Makam mevki sahibi olmak için idarecilerin %90 ı zaman gazetesi abonesi ve cemaat toplantılarının müdavimcileri idi.Şimdi hepsi baş milli görüşcü oldu.Düzene yak uydurma önemli. Boş işlerle uğraşmayın.Herkes yolunu bulma dertinde.

Allah Büyüktür
Allah Büyüktür - 5 yıl Önce

Allah'ın izniyle bundan sonra hep kaybedecekler. G.Müdür Nizamettin ve taşradaki uzantılarıda kaybedecek inşallah. Sizden olmayanı ergenekoncu ırkçı dini zayıf.. diyerek fişlemek iyimiydi? İftira atarken iyimiydi? Memurları ezerken iyimiydi? Tüm bu haksızlıklar olurken Toç Bir Sen neredeydi?? Bu bakanlıkta sıkıntı çeken bir tane cemaatçi yada Hdp li varmı merak ediyorum.

yediğiniz hurmalar
yediğiniz hurmalar - 5 yıl Önce

Bana haksızlık yapanların alayını Allah a havale ettim. Bunların taşradaki uzantılarıda birgün mutlaka yaptıklarını çekecektir.

Heryer aynı demekki
Heryer aynı demekki - 5 yıl Önce

Bunların el atmadığı yer yok. Bakanlığa doğrudan bağlı kuruluşlarda benzer durumda. Başka bakanlıklardan gelen tuhaf tipleri başımıza müdür yaptılar. Diyarbakırlı yada güneydoğudan olmaktan başka özelliği olmayan birisi tarıma ne kadar katkı sunabilir. Durum ortada maalesef.

Eker ekinci
Eker ekinci - 5 yıl Önce

Personel genel müdürü, kendine para musluğunu akıtanları üst düzey atamalarda kullandı. Ayrıca Nizamettin ekinci birçok yönetim kurullarından haksız maaş alıyor. O da yargılanmalı. Eker den çok ekici, bu bakanlığı yönetti.

- 5 yıl Önce

Bunlar neki.Cumhurbaşkanlığı devlet denetleme kurumu el atmadan kimse bu kirli işileri çıkaramaz

Feto suz. Verim
Feto suz. Verim - 5 yıl Önce

Rabbim karsisinda tum.insanlar esittir dogru veya yanlis elestiri yapanlar .Unutmayinki Ak parti hukumeti halen iktidardir. Parelcilerden halen resmi kurumlarda sikinti cekmektedir.Alllahin izniylede hedef 2023 tur.. Paralel yapi ozellikle tum eski ulkuculeri bakiyoruz kalavyesor yapmis..Yanlis calisan biri var ise Bakanlik gerekeni zaten yapacaktir .herkes kadro derece terfi pesinde .kimse tarimda hayvancilikta gelismenin verimliligin nasil artacagi konusunda oneride bulunmuyor.Ali veya veli.birileri bakanligin verdigi gorevleri yapacak..Yeni Mustesarimizda atandi kendilerine basarilar dileriz.

çok yazık
çok yazık - 5 yıl Önce

Bakanlikta ki tüm üst düzey atamalarda mutlaka INCELENMELIDIR? Hatta birilerinin(!) uzantıları referans olduğu tüm yoneticilerde mutlaka araştırılmalıdır....!.ve Erdal ile ilgili bakanlıkta korku İmparatorluğu vardı herkes sessiz düşünürdü. ŞERRİN den korkardı...Bakanlıkta korku dolu 10 yıl geçti. Tarım bu arada unutuldu.


banner151

banner251