" />

1 Milyon Düve dağıtılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 300 koyun projesine ilişkin, "Proje kapsamında koyunların dağıtımına nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Ayrıca 1 milyon düve temin projesini de hayata geçireceğiz." dedi.

1 Milyon Düve dağıtılacak
banner282

Bakan Fakıbaba ve beraberindekiler Adııyaman esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Bu kapsamda bir çay ocağına oturup esnafla birlikte çay içen Fakıbaba, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kalkınma Destekleme Projeleri'ni en yakın zamanda açıklayacaklarını kaydeden Fakıbaba, "Bütün projeleri toplayacağız ve toplanan projeleri değerlendireceğiz. Kırsal kalkınma projeleri kapsamında geçen yıldan beri çok güzel projeler yapılıyor. İnşallah bu yıl da ona start vereceğiz." ifadelerini kullandı.

1 MİLYON DÜVE PROJESİ GELİYOR

300 koyun projesine ilişkin bilgeler veren Fakıbaba, "Proje kapsamında koyunların dağıtımına nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Ayrıca 1 milyon düve temin projesini de hayata geçireceğiz." dedi.

Doğum yapmamış dişi inek yavrusuna düve deniyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarım kredi
tarım kredi - 4 yıl Önce

eskiden tarım kredi haberleri okuyorduk.. ne oldu.. tarım kredi de her şey yolunda mı. genel kurullar la ilgili haber yapmıyacakmısınız... tarımdan haber ekibine cümleten selamlar

zaten yapılıyor
zaten yapılıyor - 4 yıl Önce

tarım kredi yıllardır sıfır faizli koyunda veriyor düvede. bırakın yeni projeri.. hayvancılığı tarım kredi yönetsin işler düzelir..bakanlıkta proje var icraat yok

Vay Canına
Vay Canına - 4 yıl Önce

Yani Türkiye'de yaşayan her 8 kişiden birinin bir düvesi olacak. Şimdiden tüylerim diken diken oldu.