" />

Toprak Mahsulleri Ofisi iyi yönetilmiyor!

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu İpsala'nın Yeni Karpuzlu Beldesi'nde çeltik üreticilerini ziyaret etti. Gaytancıoğlu, hükümeti eleştirerek, "Ülkeyi, tarımı ve Toprak Mahsulleri Ofisi'ni yönetemiyorsunuz" dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi iyi yönetilmiyor!
banner200

Çeltik üreticisinin bu yılda mağdur olduğunu söyleyen Gaytancıoğlu; "AKP iktidarı çiftçimizin maliyetin altında çeltik satmasına seyirci kalıyor. Piyasaya Toprak Mahsulleri Ofisinin depolarının dolu olduğu gerekçesiyle müdahale edemiyor. Bunun planlaması nasıl yapılamaz? Bu ülkeyi, ülkenin tarımını yönetemiyorsanız bırakın gidin" dedi.

TMO ÜRÜN ALAMAZ HALE GELDİ!

İpsala Yenikarpuzlu'da CHP İlçe Başkanı Ahmet Uybaş, İl Genel Meclis Üyeleri Necmi Sınır ve Mehmet Ali Yetim ile üreticileri kahvede ve harman yerinde ziyaret eden Gaytancıoğlu, "Depoları buğdayla doldurduk diyerek kenara çekilmek aciziyettir. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Ofis eskiden çiftçinin kara gün dostuydu, şimdi ise ürün alamaz hale geldi. Devlet bir an önce çeltik üreticisine sahip çıkmalıdır. Alım yaparak, fiyatı açıklamalıdır" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

tmo genel muduru zamanında fındıgı 5.20 liradan alıp 4 liradan satan kurumu zarara ugratıp istafa edıp gıden genel muduru tekrar genel mudur yaparsan olacagı bu iyiyese neden gıttı kotuyse neden geldi aynı hukumet zamanında 2005 2008 yıılarında genel mudurdu 2008 de istifa etti.

- 5 yıl Önce

TMO siyaset, sendika, oryantasyon ve paylaşım yeri oldu 6 ayda. Daha ne olsun...!

tmo
tmo - 5 yıl Önce

Faruk çelik geldiğinden beri tarımda özelliklede TMO da herşey arapsaçına döndü. Tmo da 1 yılda genelmdr ,gnlmdr yrd. ,daire başkanları değişikliklerinin sonu gelmedi.Siyaset işin içine girince böyle olmasıda normal aslında.Fakat böyle gitmez...Olması muhtemel bir kabine değişkliğinde ilk sırada tarım bakanı olmalıdır ve olacaktır inşallah!

- 5 yıl Önce

TMO siyaset,sendika ve paylaşımın olmadiği bir kurum, TMO her zaman görevini yapar

- 5 yıl Önce

TMO her zaman görevini başarıyla yapan ülkemizin önemli Kurumlarından biridir.

banner251