Kırmızı mercimek ekimi yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının koordinasyon ve desteği ile Tarla Bitkileri Araştırma Enstitüsü ve İl Müdürlüğünce koordineli olarak yürütülen Yozgat Baklagil Yayım Projesi kapsamında kırmızı mercimek deneme ekimi yapıldı.

Kırmızı mercimek ekimi yapıldı
banner200
banner217

Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "İl Müdürlüğümüzden Ziraat Teknikeri Osman Akarsubaşı ile Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsünde görevli Ziraat Mühendisi Musa Karaçam ve Yetiştirme Tekniği Bölüm Başkanı Dr.Muzaffer Avcı nezaretinde İlimiz Merkez Tayyip Köyünde tesis edilen deneme parsellerine anıza direkt ekim ve toprak işlemeli olarak 4 farklı çeşitte ekim yapıldı.

Kafkas, Ceren, Çiftçi ve Özbek çeşitleri toprak işlemesiz (anıza direk ekim) ve toprak işlemeli tarım tekniği ile 1'er dekar olmak üzere toplam 8 dekar alana ekilmiştir. 2016 bahar döneminde ise aynı uygulama alanında ayrılan 2 parsele toprak işlemeli ve toprak işlemesiz olarak 1'er dekar meyveci 2001 çeşidi yazlık yeşil mercimek ekimi uygulanacaktır."

YORUM EKLE
banner151

banner251