Buğdayda çiftçiyi üzen taban fiyat!

2017 buğday taban fiyatları açıklandı. Ancak açıklanan rakam çiftçiyi tam anlamıyla hüsrana uğrattı. Makarnalık buğdayda hiçbir artış yapılmazken, ekmeklik buğdayda ise yüzde 3.2 gibi komik bir artış yapılarak 940 lira olarak açıklandı.

Buğdayda çiftçiyi üzen taban fiyat!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2017 buğday taban fiyatlarını açıkladı.

Yıllık enflasyon yüzde 12 seviyelerinde bulunurken, buğday fiyatlarına yüzde 3,2 gibi komik bir artış yapıldı.

Çiftçi, bin lira ile bin 100 lira arasında bir taban fiyat beklerken, açıklanan rakam çiftçinin beklentisinin çok gerisinde kaldı.

Geçtiğimiz yıl buğday taban fiyatlarını Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklarken, bu yıl Bakan Çelik açıkladı. Açıklamanın geçtiğimiz yıl olduğu gibi Başbakan tarafından açıklanmaması rakamların düşüklüğüne bağlanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Kaliteye göre artışı bile kısmışlar. Gecen sene yuzde 7 veriyolardı bu sene yuzde 5 e düşürmüşler. Yüzde 3 artış nedir ya. Ülkede demek ki bi tek çiftçiye enflasyon yok,yazıklar olsun

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun size çiftçiyi tarimi hayvancılığı öldürdünüz. O koltukta boş yere otuyorsunuz.

....
.... - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun basta ziraat odası denen kurumun sonra tarım bakanlığının allah belasını versin

yeter artık
yeter artık - 4 yıl Önce

defol git bırak artık tarımı mahvettın

Bakan
Bakan - 4 yıl Önce

Bu tarım bakanı tam çiftçilere layık bir bakan. Kendisini tebrik ediyorum. Bu gibi bakanlarımız arttıkça Ak Parti'nin oyları sürekli olarak yükselecektir.

Yaziklar olsun
Yaziklar olsun - 4 yıl Önce

Bu memlekette ciftcilik bitmistir devlet topragini ekip diken koyluyu tuccarin kollarina birakmistir, allah hakkimizda hayirlisini versin, baska diyecek birsey yok.

- 4 yıl Önce

Bu bakan başımızda durduğu müddetçe ağzımıza sığacak

Niye şaşırıyorsunuz
Niye şaşırıyorsunuz - 4 yıl Önce

Tarımın T sinden anlamayan bir bakan, bir bakan yardımcımız, müsteşarımız olduğuna göre niye şaşırıyorsunuz. Bakanlığın içine ettiler. Liyakatın L si yok. Ne kadar iş bilmezvarsa bakanlıkta yönetici olmuş. Bu kadrodan nebeklenirdiki.


banner151

banner251