Başbakan önce fiyat açıklanmayacak dedi sonra fiyat açıkladı!

Hububatta 2016 yılı taban fiyatları Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. Ancak açıklama sırasında büyük bir şaşkınlık yaşandı. Yıldırım, önce uluslar arası piyasaları yakından takip ettiklerini belirterek, TMO'nun şuanda devreye girmeyeceğini belirtti. Sonrasında ise Trakya bölgesinde fiyatların düşme eğiliminde olduğunu dile getiren Yıldırım, müdahale alım fiyatlarını açıkladı.

Başbakan önce fiyat açıklanmayacak dedi sonra fiyat açıkladı!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Hububatta 2016 yılı taban fiyatları Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. Ancak Yıldırım'ın açıklamaları kısa süreli bir şaşkınlığa neden oldu.

Yıldırım, uluslar arası piyasaları yakından takip ettiklerini belirterek “TMO şuanda devreye girmiyor. Bazen fiyat açıklama gibi açıklamama da bir politikadır." dedi.

Yıldırım'ın bu sözleri, hububatta taban fiyatların açıklanmayacağı şeklinde algılandı.

Ancak açıklamanın devamında Yıldırım, Trakya bölgesinde buğday fiyatlarının biraz düşme eğiliminde olduğunu belirterek, TMO'nun müdahale alım fiyatlarını açıkladı.

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Keşke açıklanmasa idi
Keşke açıklanmasa idi - 5 yıl Önce

Trakya çifçisini düşünecegiz diye ülkenin geri kalanını harcadınız bu fiyattan fazla içanadoluda tüccar alım yapıyordu şimdi tüccar alım fiyatını düşürecek

Bakanda biter herşey
Bakanda biter herşey - 5 yıl Önce

Eskiden hiç sayın Erdoğan'ın tarım ile ilgili ikilemde kaldığını gördükmü görmedik bilgiler veriler envanterler doğru ve sağlam geliyordu buna göre konuşması hazırlanıp sunuluyordu. Ama şimdi malesef sayın Faruk çelik zayıf kaldıgından bakanlık bilgisi bakımından sayın başbakanda bazen yanlışlıklar yapabiliyor.

banner151

banner251