Sütte düşündüren hesap: Yem fiyatları yüzde 57 süt fiyatları yüzde 13 arttı!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, son üç yılda yem fiyatı yüzde 57 artarken süt fiyatlarının ise yüzde 13 arttığını kaydetti. Gürer, Bakan Fakıbaba'ya “Bu şartlarda üreticilere inek besletmek olası mıdır? Önlem alınması düşünülmekte midir?” şeklinde soru yöneltti.

banner255
Sütte düşündüren hesap: Yem fiyatları yüzde 57 süt fiyatları yüzde 13 arttı!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından verilen soru önergesini yanıtladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, süt üretimini, verimi ve kaliteyi yükseltmek, uygulanan politikaların etkinliğini sağlamak, sektörün öncelikli problemlerinin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla, sektördeki tüm paydaşlar ve üreticilerle toplantılar yapıp tedbir aldıklarını söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise Türkiye'de tarım ve hayvancılığın sorunlu bir noktaya geldiğini söyledi. Desteklemelerin, üreticiler için yeterli olmadığını vurgulayan Ömer Fethi Gürer, “Burada yapılması gereken girdi maliyetlerinin indirilmesine yönelik çalışmalardır. Yemin yüzde 57 oranında arttığı ülkemizde süte yüzde 13 oranında artış geliyorsa, burada bir sorun var demektir. Bu sorunun çözümü için hükümetin gerekli tedbirleri almaması durumunda hayvancılık da süt üretimi de daha ağır sorunlar yaşayabilir" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251