" />

Haymana’da kaliteli süt güçlü üretici için önemli proje

Sütün ekonomik değerinin yükseltilerek üretici kazancının artırılması, yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemlerle süt toplama ağı kurulması amacıyla Ankara Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa "Kaliteli Süt, Güçlü Üretici" projesi başlatıldı.

Haymana’da kaliteli süt güçlü üretici için önemli proje
banner200

Yürütülen bu proje kapsamında Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, İl Müdürü Bülent Korkmaz, Ziraat Odası Başkanı, teknik personel ve halkın katılımı ile Haymana ilçesi Kadıköy Mahallesi'nde kadın çiftçilere süt sağım makinaları dağıtıldı. Ayrıca, 5 ton kapasiteli süt soğutma ve depolama tankının da açılışı gerçekleştirildi.

Dağıtım töreninde konuşan İl Müdürü Bülent Korkmaz, insan sağlığı için kaliteli sütün önemine vurgu yaptı, hayvancılık yapan çiftçiler için süt gelirinin önemini dile getirdi. Sütün muhafazasının önemine dikkat çeken İl Müdürü Bülent Korkmaz, dağıtılan süt sağım makineleri ve açılışı gerçekleştirilen süt soğutma ve toplama tankının İlçe ve mahalle yetiştiricileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Uygulamaya konulan bu proje ile hayvancılık yapan çiftçilerimizin desteklenmesi ile birlikte ortak çalışma kültürünün de gelişmesi amaçlanmıştır. Yine bu proje ile süt üretimi ve toplama altyapısının geliştirilmesi ve bölgede toplanan sütün ticari değerinin artırılması sağlanacaktır.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251