Süt üreticisinden Pakdemirli’ye sitem dolu sözler: Biz şarlatan değiliz!

Tarım ve Orman Bakanından gerekli desteği göremediği için süt hayvanlarıyla birlikte çiftliğini satılığa çıkaran Kahramanmaraşlı süt üreticisi Ali Ekber Özbey, yeni bir video çekerek, Bakan Pakdemirli’ye sitem etti.

Özbey, şunları kaydetti: “Tarım Bakanı şarlatan mı gariban üretici mi dediği zaman çok zoruma gitmişti. Biz şarlatan değiliz, hayvan sevgisiyle büyüyen hayvan sevgisini herkese aşılamak isteyen emekli bir çiftçiyiz. Ölümü beklemektense üretime katkı sağlamak, üretime kendisini adamış insanlarız. İşte gördüğünüz gibi Tarım Bakanı da bizi böyle sevse bizde buzağı gibi havalara tekme atacağız. Ama kimse bizi sevmiyor"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 1 yıl Önce

Sayin bakanim. Bakanlikta ilahiyatci sosyolok mimar kaymakam acikogretim mezunu....... ust duzeyde gorev yapiyorsa. Tarim bu haldeyse sizce uretici sarlatanmi

Filiz manav
Filiz manav - 1 yıl Önce

Biraz bu ülkede herşeyi çalışmadan elde etme yoluna gitmemek lazım, çalışmadan kazanç olmaz, acaba bu çiftçi bakanın koltuğuna otursa ne yapabileceğini yapabilir mi, her olumsuzluğu bakana yüklemek adil bir davranış olmadığını düşünüyorum, bakanın elinde sihirli sopa yak, başka bir bakan gelse aynı tepkiyi göstereceğiz bence bakana olumsuzluğu yüklemek vicdanı değil, bu ülkede öyle çiftçiler varki devletten genç çiftçi projesinden büyükbaş ve küçükbaş hayvan aldı bir yıl sonra sattı, biz hazırcılığa çok alıştık.

bakan ne yapsın
bakan ne yapsın @Filiz manav - 1 yıl Önce

Sayın bakanımızın elinde sihirli deynek yok. Ben sayın bakanımızın iyi niyetine ve gayretine inanıyorum. Hey şeyi siyasi ranta dönüştürmeyelim. Başka bir kişi gelse bu şartlarda başka ne yapabilir ki. Bence eleştiri yapmak yanında destekte olmamız gereklidir. Yoksa bindiğimiz dalı kesmek çözüm yolu değil.

Ali
Ali @Filiz manav - 1 yıl Önce

Bakanlikta liyakat yok. Tarimi bilen kac kisi var ustduzeyin%81 i tarimsal egitim almamis. Neyin hesabi yapiliyor

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Sayin bakanim alkolden zehirlenmeler siz geldikten sonra artti acaba arastirdiniz veya geregini yaptinizmi daha kac kisi olecek.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Hani ülkemiz çok iyi idi oisidi içinde kalkınmada birinci ikinci geliyordu tarımda avrupada birinciyiz diyen tarımBakanı degilmi öyle ise bu refahtan çiftçiye düşen payı istemek tarım kesimi için en doğal hakkı degilmi

Haşim
Haşim - 1 yıl Önce

Buhaber nekadardır burada duruyor unuttum ama bakanın çiftçileri şarlatan gördüğü politikaları ile belli oluyor

banner34
banner223
Bu hayvanlar benimle ölüme gider!
Bu hayvanlar benimle ölüme gider!
  • 1.1B kez görüntülendi.
Karpuz üreticisinin TARSİM tepkisi!
Karpuz üreticisinin TARSİM tepkisi!
  • 2B kez görüntülendi.

banner251