Tarım İl Müdürlüğünden nehir ve baraj göllerinde av yasağıyla ilgili önemli açıklama

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden iç sularda av yasağıyla ilgili olarak önemli açıklama. İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimiz iç sularında av yasağı dönemi devam ediyor" denildi.

Tarım İl Müdürlüğünden nehir ve baraj göllerinde av yasağıyla ilgili önemli açıklama
banner200

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünün yürütmüş olduğu “Su Ürünleri Kaçak Avcılık Denetim Programı” kapsamında 18.06.2020 tarihinde Kayapınar İlçe sınırları içerisinde yer alan Devegeçidi Baraj Gölü’nde denetim faaliyeti gerçekleştirildi. Kayapınar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerinde iştirak etmiş olduğu denetimde Devegeçidi Baraj Gölünün muhtelif noktalarında toplam uzunluğu 8000 metre olan uzatma misina ağı denetim ekiplerince toplanarak mülkiyeti kamuya geçirildi.

Toplanan ağlarda ele geçirilen, canlı sazan, karabalık, gümüş, şabut, yılan balığı, yengeç gibi türler tekrar suya bırakıldı. Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar; nehirlerimiz ve baraj göllerinde bulunan balık popülasyonlarını olumsuz biçimde etkileyen kaçak avcılığın en aza indirilmesi ve önlenmesine yönelik denetimlere Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce devam edileceğini bildirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 22:38
YORUM EKLE

banner251