Bursa’da göletler balıklandırıldı

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, balıklandırma projesi kapsamında, 376 bin adet sazanın göletlere bırakıldığını bildirdi.

Bursa’da göletler balıklandırıldı
banner200
banner217

Çalışmalar hakkında bilgi veren Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Ceylan, su kaynaklarının kirletilmemesi ve kaynakların korunmasının önemine işaret etti. Ceylan, çevre kuralları ile avcılıkta belirlenen yasak ve sınırlamalara titizlikle uyulması gerektiğini belirterek, “Bu yıl İznik, Nilüfer, Gemlik, Karacabey, Kestel, Gürsu, Harmancık, Orhaneli ve Yenişehir ilçelerinde ki 14 göl ve gölete toplam 376 adet sazan yavrusu bırakıldı. İl Müdürlüğünce yapılan bu çalışma ile ülkemizde oldukça geri durumda olan ve aslında turizm yönünden dünyada oldukça önem arz eden sportif balıkçılık turizmi yapılabilmesi yönünden bölgenin alt yapısına katkı sağlaması amaçlandı. Vatandaşlarımıza ve köylümüze düşen görev ise doğal göl ve göletlere bırakılan bu yavruların korunmasına yardımcı olunması ve bunların büyüyerek en azından bir kez üremesine fırsat sağlanmasıdır. Böylelikle ortamda doğal üreme döngüsü sağlanacaktır” ifadeleri kullandı.

Kaynak: Bursa Tarım İl Müdürlüğü,

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orada ne kadar balık var
Orada ne kadar balık var - 3 yıl Önce

O torbalarda 376.000 adet balık mı, yoksa 376 adet balık mı var ? Hangisi doğru.. Ama 376 bin olmadığı daha doğru görünüyor..

banner151

banner251