Balıkçılığa kadın eli

Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınları meslek sahibi yapacak proje başlıyor.

Balıkçılığa kadın eli
banner200
banner217

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kırsalda yaşayan kadınların istihdamına yönelik yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

İl Müdürlüğüne bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye ile hem kadınlar iş sahibi olmuş olacak, hem de sektördeki kalifiye eleman ihtiyacı karşılanmış olacak. Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınları meslek sahibi yapacak 'Balıkçılıkta Kadın Eli' projesine; Torbalı, Urla, Karaburun ve Dikili ilçelerinde yaşayan 18-40 yaş arasındaki kadın ve genç kızlar başvurabilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının desteği ile yürütülecek olan projeye başvurmak isteyen kadınlardan kendisinin ya da aile üyelerinden birinin Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olma şartı aranacak.

Torbalı, Dikili, Karaburun ve Urla ilçelerinde açılacak kurslara katılmak isteyen kadınlar 15 Nisan tarihine kadar başvurularını ikamet ettiği yerdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerine şahsen yapabilecek. Başvuru sırasında kadınlardan 3 adet resim, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgesi istenecek.

Ayrıca, başvurular değerlendirilirken engelli ve yeşil kart sahibi olan kadınlara öncelik verilecek.

Kaynak: İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151