Atatürk Baraj Gölü’nde denetim yapıldı

Su Ürünleri Kaçak Avcılık Denetim Programı kapsamında Çermik İlçe sınırları içerisinde yer alan Atatürk Baraj Gölü’nde denetim faaliyeti gerçekleştirildi.

Atatürk Baraj Gölü’nde denetim yapıldı
banner200
banner217

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğün yürütmüş olduğu “Su Ürünleri Kaçak Avcılık Denetim Programı” kapsamında, Çermik İlçe sınırları içerisinde yer alan Atatürk Baraj Gölü’nde denetim faaliyeti gerçekleştirildi.

Çermik İlçe  Tarım ve Orman  Müdürlüğü ve Çermik Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı ekiplerinde iştirak etmiş olduğu denetimde Fırat Nehrinin muhtelif noktalarında toplam uzunluğu yaklaşık 15000 metre olan sahipsiz durumdaki uzatma misina ağı denetim ekiplerince toplanmıştır.

Toplanan ağlarda ele geçirilen, canlı aynalı sazan, karabalık, gümüş, şabut, yılan balığı gibi türler tekrar suya bırakıldı.  İl Müdürü Mustafa Ertan ATALAR Nehirlerimiz ve Baraj göllerinde bulunan balık popülasyonlarını olumsuz biçimde etkileyenkaçak avcılığın en aza indirilmesi ve önlenmesine yönelik denetimlere Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce devam edileceğini açıkladı. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251