Ünlü profesörden NBŞ isyanı!

Prof. Dr. Canan Karatay, nişasta bazlı şekerin normal şekerden 10 kat daha fazla zararlı olduğunu belirterek, "Zararlı şekeri dünya azaltıyor, biz arttırıyoruz" dedi. Nişasta bazlı şekerlerin kotasının artırılmak istenmesine tepki gösteren Karatay, “Bakanlara da sesleniyorum. Bizim çiftçilerimize ve köylülerimize pancar ektirmiyorlar. Ona destek olmuyorlar. Ama yurt dışındaki firmalara destek olmasınlar. Ayıptır, günahtır diyorum!" tepkisinde bulundu.

Ünlü profesörden NBŞ isyanı!
banner282

ÖZEL HABER

Ünlü profesör Canan Karatay, nişasta bazlı şekerlerin en büyük zehir olduğunu belirterek, “Bu zehri lütfen ülkemize sokmayalım" dedi. Nişasta bazlı şekerlerin normal şekerden 10 kat daha fazla zararlı olduğunun altını çizen Karatay, “Kalp krizi, felç, kanser, Alzheimer, şeker hastalığı… Hepsini 10 kat daha fazla biran önce başlatır" diye konuştu.

BU ZEHRİ ÜLKEMİZE SOKMAYALIM!

Fatih Portakal'ın sunduğu Fox ana haberde nişasta bazlı şekerlerin zararlarına dikkat çeken ünlü profesör Canan Karatay, nişasta bazlı şekerlerdeki kota artışına tepki gösterdi. Nişastadan elde edilen şekerin en büyük zehir olduğunu vurgulayan Karatay, “Bu zehri lütfen ülkemize sokmayalım" dedi. Nişasta bazlı şekerlerin, pancar şekerine göre kalp krizi, felç, kanser, Alzheimer ve şeker hastalığının oluşmasında 10 kat daha fazla etkili olduğunun altını çizen Karatay, “Eğer bu toplumu yok etmek istiyorlarsa o zaman ithal edebilirler" dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=9l0ihROindY

ÇİFTÇİYE PANCAR EKTİRMİYORLAR AYIPTIR, GÜNAHTIR!

Nişasta bazlı şekerlerin tuzlu gıdalarda bile kullanıldığına işaret eden Karatay, endüstrinin nişasta bazlı şekerleri ucuz olmasından dolayı tercih ettiğini ifade etti. Hükümete de seslenen Karatay, “Bakanlara da sesleniyorum. Bizim çiftçilerimizin ve köylülerimize pancar ektirmiyorlar. Ona destek olmuyorlar. Ama yurt dışındaki firmalara destek olmasınlar. Ayıptır, günahtır diyorum" dedi.

ZEHRİ HER LOKMADA TÜKETECEĞİZ!

Dün akşam Fox ana haberde yayınlanan 'ZARARLI ŞEKERİ DÜNYA AZALTIYOR, BİZ ARTTIRIYORUZ!' konulu haberde, nişasta bazlı şekerlerin kotasının yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarılmak istendiğine dikkat çekildi. Nişasta bazlı şekerlerin kotasının artmasının yabancı şirketler tarafından istendiğine vurgu yapılan haberde, kotanın artmasıyla birlikte, şekerden bile daha tehlikeli olan mısır şurubunun artık her lokmada kullanılacağı belirtildi.

KOTA ARTIŞI SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN POLİTİKALARI İLE ÇELİŞİYOR!

Haberde Pankobirlik'in uyarılarına da yer verilirken, kotadaki artışın obeziteye savaş açan Sağlık Bakanlığı'nın politikaları ile tamamen ters düştüğüne vurgu yapıldı. Haberde, ünlü profesör Canan Karatay'ın nişasta bazlı şekerlere karşı uyarısı ise dikkat çekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Canan hanım hangi çalışma sonucu 10 kat değerini bulmuş. Kendi yaptığı bir çalışma mı?
Yoksa bir yerden mi okumuş?
Yoksa atıyor mu?
Behiç Mert

- 5 yıl Önce

100 kat deseymiş keşke daha çok dikkat çekermiş

nereden biliyor
nereden biliyor - 5 yıl Önce

Bu insanlar hep yorum yapıyor ama bir tane bu konuda bir çalışma yapmamış. Nereden biliyor mısır şurubunun 10 kat daha zararlı olduğunu. Şeker şekerdir hepsi zararlıdır.

İşkembeden sallıyor kendisinin bu konuda bir tane çalışması yok oradan buradan bir şeyler okuyup millete satıyor.

nereden biliyor
nereden biliyor - 5 yıl Önce

ölçmüş mü nereden biliyormuş 10 kat daha zararlı olduğunu.
Kendisinin 20 yıldır 1 tane çalışması yok bırak şekeri ile ilgili çalışmayı

- 5 yıl Önce

niye onaylamıyorsunuz

DERHAL GÖREVDEN ALINMALI
DERHAL GÖREVDEN ALINMALI - 5 yıl Önce

Bu kadın diyorum çünkü doktorluk artık son noktaya gelip tükenmiştir. Sağlıklı bilgi verecek durumda değil bence

- 5 yıl Önce

Şeker şekerdir biri öbüründen 10 kat zararlı değildir. İkisi de zararlıdır.

Karatay düşmanı şekerkolikler
Karatay düşmanı şekerkolikler - 5 yıl Önce

Şeker seven bazı insanların yorumlarına şaşıp kalıyor insan. Rafine şekerin insan vücudunda ve beyinde yaptığı hasarla ilgili sayısız çalışma var. Canan hoca 10 kat diyerek tehlikeye dikkat çekmiş. şekerden daha fazla zararlı olduğunu çarpıcı bir şekilde anlatmak istemiş. Kaldı ki bir bilim insanı bir konu hakkında çalışırken araştırmaları illa ki kendisinin yapması gerekmez. İki de bir hangi çalışmayı yapmış gibi saçma sapan savunma yapıyor bazıları. Kitaplarında söylediği her şeyin kaynağı var. İsteyen o araştırmaları okuyabilir. Şekerin sağlığa zararlı olmadığını ancak ve ancak şeker yemeyince eli ayağı titreyen şeker bağımlıları savunur. Çünkü beyinleri şekere bağımlı olmuştur.


banner151