Başbakan Yıldırım: Şeker Fabrikaları Kapatılmayacak

Başbakan Yıldırım, şeker fabrikalarının kapatılmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, “Çalışanların sosyal hakları, özlük hakları korunacak” dedi.

Başbakan Yıldırım: Şeker Fabrikaları Kapatılmayacak
banner200

Partisinin il başkanları toplantısında 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili Başbakan Yıldırım, fabrikaların kapatılmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, “Çalışanların sosyal hakları, özlük hakları korunacak” dedi.

AK Parti'nin genişletilmiş il başkanları toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, partililerin sorularını yanıtladı. Yıldırım'a, en çok özelleştirme süreci başlatılan 14 şeker fabrikası soruldu. Özelleştirme kararından geri adım atılmayacağını belirtirken, çalışanların özlük haklarının korunacağını söyleyen Yıldırım, sorulara yanıt verdi.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre partililer, şeker fabrikalarının bulundukları şehrin dinamikleriyle ayakta kalması gerektiğinin altını çizdi. Özelleştirme kararından geri adım atılmayacağını söyleyen Yıldırım, fabrikaların kapatılmasının söz konusu olmadığını, üretimin devam edeceğini, yapılanın özelleştirme olduğunu vurgulayarak, “Çalışanların sosyal hakları, özlük hakları korunacak” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kasım ayında milletvekilleriyle yaptığı basına kapalı toplantıda da bu konu gündeme gelmişti.

Milletvekilleri, bu fabrikaların bulunduğu şehrin ekonomisine katkı sağladığını kaydetmiş, bunun üzerine Erdoğan, fabrikaların devlete yük olduğunu ve özelleştirileceğini söylemişti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEKER ÇALIŞANLARI
ŞEKER ÇALIŞANLARI - 3 yıl Önce

Şeker Fabrikalarında çalışan işçi statüsündeki mühendislerin özelleştirme sonunda başka bir kuruma gitme hakkı yok..
kadrolu çalışan işçilerin başka bir kuruma aynı şartlarda hak kaybı olmadan geçme hakkı yok..
taşeron çalışan işçiler kadroyu bırakın çalışıp çalışmayacağı belli değil..

Şeker fabrikaları
Şeker fabrikaları - 3 yıl Önce

Şeker fabrikalarını özel şirketler kaç yıl işletecek garanti veriyormusunuz? Sonunda yine kapatılacak.

- 3 yıl Önce

Kırşehir de kurulu bulunan şeker fabrikası kurulduğu yıldan beri ilimize ve bölgeye katkı sağlamakta her zaman en kaliteli şekeri çıkarmakta üstelikte kar etmekte olan bir fabrika devlete getirisi var zarar etmiyor o halde niye ilk önce kar eden fabrikalar satılıyor...

banner151

banner251