Poyraz dönemi kapandı! Köksal Kacır çiftçinin yüzüne nasıl bakacak?

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz’ın görevden alınacağını dün gün içinde zaten haberini yapmıştık.

Bütün beklenti Pazartesi günü devir teslimin yapılması yönündeydi.

Yerine atanacak Ziraat Bankası eski Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın ismini de haber kaynağımızın ricası üzerine yazmamıştık. 

Ancak akşam saatlerinde ne olduysa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararına rağmen Poyraz’ın koltuğu kaybetmemek için bütün yönetim kurulu üyelerine görevden alınmasıyla ilgili karara imza atmamaları için baskı yaptığı ortaya çıktı.

Poyraz’ın, zaman kazanmak için 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu karardan haberinin olmadığını ve kendisinin Pazartesi günü Erdoğan ile görüşeceğini' iddia ederek yönetim kurulu üyelerine imza attırmamaya çalışması yaşanan depremin boyutunu gösteriyor.

Yani anlayacağınız Poyraz, 4 yıldır hukuksuz oturduğu koltuğunu koruyabilmek için her türlü manevrayı yaptı.

Çıkıp belki 'ben görevimin başındayım' bile diyebilirdi. 

Ancak ne yaparsa yapsın bu son çırpınışlarıydı, çırpındıkça da batıyordu bunun bile farkında değildi! 

Zaten aldığımız son bilgiye göre de imzalar alınmış ve Tarım Kredi Kooperatiflerinde bir dönem kapanmıştır.

Şunu da belirtmem gerekiyor, görevden alınması onun için büyük bir mükafat olur.

Gariban çiftçinin sırtından paravan şirketler ve gizli kasalar aracılığıyla yaptıkları büyük vurgunun hesabını verecekler...

Anlayacağınız, Poyraz için asıl sıkıntılı süreç bundan sonra başlıyor...

Bu arada Poyraz'ın paravan şirketlerle bir çok kirli ve gizemli ilişkileri ortaya çıkmasına rağmen bunlarla ilgili hiç bir işlem yapmayan başta Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır ve diğer yönetim kurulu üyelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iradesine rağmen Poyraz'ın görevden alınmasıyla ilgili karara imza atmamakta direnmeleri gerçekten düşündürücü!

Düşünün, bugüne kadar çiftçinin hak ve menfaatini koruma konusunda hiç bir aksiyon almayan yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, ortaya çıkan onca yolsuzluk ve şaibeye rağmen Poyraz'ı korumaya alarak direniyorlar! 

Çiftçi kuruluşunun geldiği hale bakın!

Onun için bundan sonraki görev de çiftçi ortaklara düşüyor.

Bu yönetim kurulunu yapılacak ilk genel kurulda hemen defetmeleri gerekiyor.

Yerine gerçekten çiftçinin hak ve menfaatini koruyacak ve atanan Genel Müdüre memurluk değil patronluk yapacak üyeleri seçip iş başına getirmeliler. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar..
Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Sayın Saadettin Bey. Poyraz in özel kalem müdürü Sinan ve akrabası olan personel den sorumlu daire başkanı Eyüp ve bilgi isleme dışardan getirdikleri müdürleri adem ve Rıdvan veri kaçırma saklamalari için sakallı arpadan talimat almislar. Önlem alınması gerekir. Kooperatif müdürüne az önce düzeltme maili gelmiş yanlışlıkla. Yeni genel müdürü bilgilendirin.

Uzman
Uzman @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Furkancım senide nasıl yediler biliyoruz, Senin görevden alınışının altında Vejdi ve ekibi yatıyor.

Peynir deyin diyen olmadımı?
Peynir deyin diyen olmadımı? @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Devir teslim törenindeki görüntü ne öyle yahu! Kaybettiğin aylık ortalama 1 milyon lira ama evladını yitirmiş adam fotoğrafı vermişsiniz. Tamam, istifa etmenize bile müsade etmeyip, kapı dışarı edilmek can sıkıcı. Daha da acısı olabilirdi, yanıbaşınızda görünenlerden birinin kulisinden sonuç alıp, koltuğunuza oturması olabilrdi. Arpa'nın seçimleri ve bölge bazlı tercihleri üzüntünüzü katlayabilirdi. İyi tarafından bakmakta yarar var.

Beylerbeyi
Beylerbeyi @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Şu tarım kredideki entrika osmanlı haremlerinde yoktu. Yeni genel müdüre tavsiyemiz genel müdür yardımcıları (DA, O.A, MY) başta olmak üzere daire başkanlarını, birim müdürlerini, bölge müdürlerini, şirket müdürlerini görevden alsın, bunların ekseriyeti bilgisiz ve tecrübesiz. Yoksa üç aya kalmaz hüseyin Aydın beyin de helvası dağıtılır. Fahrettin bey senin hiç mi iyi işin olmadı bir kişi bile hakkında olumlu konuşmamış. Fahrettin bey personele karşı iyiydin hakkını yememeli ama atadığın adamlar berbattı. Onların kötü yönetimi de senin hanene yazıldı. günah keçisi ilan edildin, dün yüzüne gülenler bugün çiğ çiğ etini yiyor.

Mumla arar siniz
Mumla arar siniz @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Daha çok ararsınız coook gelen gideni aratir

Eyyamcılar
Eyyamcılar @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Daha dün davutun Sinan'ın peşinde olan şahıslar bugün gelen genel müdürü karşılayıp sevinçlerini beyan ediyolar karakter yoksunları herifler sizin mayanız nasıl bir guruhsunuz

Analizci
Analizci @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Sabırlı olun Kurun İçinde Cumhurbaşkanı hakaret edenlere evrak gizleyen ve fetö için çalışma başlatıldı.. hayırlı olsun sakin bizle işi yok demeyin bizim hareketimiz bilgilendirmelerimiz sonrası başladı dikkat edin yönetim seçimi yapılmadan patlamalar defaten geliyor. Yönetim kurulları mahkûm kadrolarına geçti sıvı pis kirli kişiler elinde adli sicil kayıtları bakılmadan yapıldı kasa ve anahtarlar tehlike altına bırakıldı. Borçlar kurum peşin satışlari ile ödendi... Vb şimdi tek tek hesap sorma zamanı geldi danışman beye teşekkür ederim ilgi ve alası için... Takibimiz çok sert sürecek

Bağcı ne olacak hele
Bağcı ne olacak hele @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Birbirinize düştünüz Kurumu bağcıya yedirdiniz

Kedi ciğer
Kedi ciğer @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Ula çoğunuz 1 hafta öncesine kadar makam kovalıyordunuz bu adamların peşinde, ne oldu da erkekleştiniz bırçiler :)

Teftişin En İyisi
Teftişin En İyisi @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Murat Yılmaza burada laf edenler. Siz ne yaptınız bu kurum için bugüne kadar. Kendisi bu kurumun yolsuzluklarını rapor yapıp İyi Partili büyüklerimize ulaştırdı. Sessiz kalmadı.

Y.Goldstone
Y.Goldstone @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Biranevvel F.P nin Özel Kalem Müdürü Sinan.B ile akraba olan ve Genel Müdürlük, Bölgeler ve teftiş kurulundaki bütün atmaları ve yapılanmayı dizayn eden I.K Daire Başkanı Eyüp D, Onun ekibindeki kankileri Strateji Daire başkanın A.Harun K. -pazarlama müdürü Emir Gaffar A , görevden alınmalıdır.

cik cik cike itafen
cik cik cike itafen @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Birincisi senin ne haddine Güneş’le Arpa’yı, Saka kuşuyla aynı cümle içine sokuyorsun. Arada ki Farka gelirsek fark çok sizde adamlık yok. Kurban olun arpayla güneşe….

Yönetim kararları
Yönetim kararları @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

SON YÖNETİMDE ALINAN KARARLAR İPTAL EDİLMELİDİR.GİDECEKLERİNİ BİLEREK ATAMA YAPTILAR.

Son yonetim
Son yonetim @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Çarşamba apar topar yapılan yönetimde Ankara'ya İzmir'e sakaryaya atanan kişiler acelece atanmıştır yönetimde alınan kararlar iptal edilmelidir hakları ise bir sonraki yönetim toplantısında tekrardan verilmelidir..

Acil
Acil @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Yönetmenlik sınavı iptal edilmeli veya ileri bir tarihe alınmalı kendi düzenlerini göre bir sınav hazirlamislar

Gübretaş
Gübretaş @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Gübretaş hissesinden vurgun vurdular. 200 milyona ulaşan servetin kaynağı araştırılmalı, milletin malı millete iade edilmeli. İris çalışanlarına taşıtılan hisselerin izi kovalanmalı.

Sorumlusunuz
Sorumlusunuz @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Arpa Baysal Doğan izlerini iyi takip edin. Müşavir oluruz nasılsa demeye hakları olmamalı.

Kemal
Kemal @Önemli veri saklama değiştirmeye başlamışlar.. - 4 ay Önce

Sınan baysalın TK marketlerdekı yakın akrabaları depolardaki acık ve yolsuzluklar ımha tutanakları sureklı degişen sısteme acıkları kapatarak girilen stoklar ıyı arastırılmalı....

Grup 7
Grup 7 - 4 ay Önce

Mehmet E.+ Erol a.+ vejdi y.+ Gürcan G.+ Ahmet Y.+ Caner ç.+İlyas k. bu grubun dağıtılması gerekir

Sami
Sami @Grup 7 - 4 ay Önce

En tehlikesi Vejdidir.

Sami
Sami @Grup 7 - 4 ay Önce

Bunların en tehlikelisi hertarafa oynuyan dikkat edilmesi gerekiyor.

Grup 7
Grup 7 @Grup 7 - 4 ay Önce

Soyadım şahin araştır bul.ama o koltukda olamıyacaksın buldugunda. Ne oldu bugün bahcelide toplantı yapmalar sürekli telefonla konuşmalar ŞEKERİM ŞEKER GİBİ ERİYCEKSİNİZ.parsellemişsiniz genel müdürlüğü ankara bölge birliğini canınız yanıyor değilmi aldınız ahlar sizi götürecek..

Güneş
Güneş - 4 ay Önce

Güneş Balçıkla sıvanmaz buradan Mehmet Güneş ve ekibine iftira atan herkese sesleniyorum.Şunları iyi bilin :
Mehmet G. Tayyip Erdoğan beyin talimatıyla geldi.
Bugüne kadar kimse M. G ve Kardeşleri arkadaşları haram yedi yada haram yemeye meyletti deyemedi diyemez. Vesselam.

Ateş ve Bağcı ile ilgili
Ateş ve Bağcı ile ilgili @Güneş - 4 ay Önce

Bağcı ve Ateş'in hangi pisliğinden bahsediyorsunuz, Güneş'in ortaya çıkarttığı? Bildiğim kadarıyla ikisi de Poyraz'ın muavinleriydi ve haklarında başlatılmış idari ve hukuki bir soruşturma bulunmuyor.

Güneş doğmuş üzerine seni batırmış heralde
Güneş doğmuş üzerine seni batırmış heralde @Güneş - 4 ay Önce

Mehmet Güneş Mgv’lidir doğrudur bunu her ortamda her platformda gururla altını çizerek söylemiştir. İster babasının fabrikasında çalışır ister hakkı olan Kurumunda müfettiş olur ister genel müdür korkun ondan gece rüyalarınıza gündüz size girecektir.Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızda Mgv kökenlidir. Batmakta olan bir iştirak’ı kurtarıp kâr’lada seneyi kapatmıştır. Bağcı ve Ateş’in pisliklerini ortaya çıkarıp yollarını kestiği için sen ve senin gibi karekter yoksunlarının gözüne batmıştır. Kıyamete kadar üzerinize güneş doğacak sen ve senin gibiler Korkacak….

Hakettiler
Hakettiler - 4 ay Önce

Davuda sırtını yaslayan müfettiş kökenliler
-gunes efendi: tarım bakanlığından iki defa hakkinda ceza geldi yönetime sokmadin(bakanlık teftişte yazılar vardir ).sonra kurumdan ayrıldın, kararlar uygulanmadıgi için kuruma geri geldin.
- Malatya'da ki, ise gelmedin davuda sırtını yasladın, dolmuslar ile kendini garantiye aldın gubretas vurgunu ile
- Kayseri'deki. Önce Sivas'a gittin, bura iyi değil dedin Kayseri'ye gittin, baktın Fahrettin gidici son yönetimde istifa etton yerler mi buni aslanım?
- teftiş kueul baskanliginda iki badkan yardimcisi , sizi de unutmadik, davut abi davut abi diye dolanıyorduniz, başkanın ayagini kaydirmak icin yapmadığınız kalmadı,nsimdin ne olacak
İstiraklare bakacak olursak:
- güneşin altında toplanan, Sarıaslan ?? Önce soru çaldın, üstüne her başkanlık döneminde iş.karistirdin, soruşturmaya gitmemek ocin fahrettine yazı yazdirdin? Şimdi ne olacak bebeğim ?
- görev için kendini satan topettisler (müfettişlerin kıvrak olanı) misal krediler daire başkanlığından alıninca koşa koşal güneşin altina giden .ahya?
Bunlar anlat anlat bitmez. Ammma velakin sevgili kardeşlerim, bu davutun geitrdigi bingollu var ya çok fena,
-ankara limon işini sabunladi
- baysala her gün bilgi ulastirdi
- Davuta abi derdi
- gelir gelmez Erzurum'daki davudun tanıdığı için olan soruşturmayı iptal ettirdi
- Denizli'de ki sorusturmada bilgi sızdırdı
- zeytinyağı işinde sabunlamaya çalıştı daha neler nele teftiş kurulu bunun dönemi için soruşturmaya alınmalıdır

Rozcan dönen tekavut
Rozcan dönen tekavut @Hakettiler - 4 ay Önce

Bu rozcan denen arkadaş Samsun’u batırdı şimdi teftiş kökenlilere laf atıyor senin döneminde ne olduğunu herkes biliyor. Bu kurumda teftiş kökenli veya kökensin ayrımını bırakın artık kuruma sahip çıkın. Teftiş kökenliler bu kurumun personeli değil mi?

Rozcan
Rozcan @Hakettiler - 4 ay Önce

Yeni genel müdür sayın Aydın; Teftiş kökenlilerin idareci yapılması bu kurumda her zaman sıkıntı oluşturmuştur, teftiş takımının vahşice göreve getirildiği dönem İ.Güvendi dönemidir. İ.Güvendi döneminde göreve getirilip sonra görevden alınanlar mağdur denilip kesinlikle göreve getirilmemelidir, özellikle Samsun bölgedeki sıkıntıları yol açan 2015-2016 Mayıs arasında bölge müdürü olan ve kendisinden başka kimseye saygısı olmayan, kendini oxford mezunu sanan A.Cüneyt kesinlikle tekrar göreve getirilmemelidir. Kısacası teftiş grubu idareci değil eskisi gibi aktif teftiş görevi yapmalıdır. Yönetici grubu bizzat kooperatifi tanıyan orada görev yapmış olan personelden seçilmesi kurum için daha isabetli bir uygulamadır. Kolaylıklar diliyorum, inşAllah kuruma ve çiftçiye yararlı olursunuz.

Bulunmaz yetenek my
Bulunmaz yetenek my @Hakettiler - 4 ay Önce

Omurgasız şahıs, yazan ben değilim der şimdi. İç denetimi asrın buluşu zanneden çapsızın tekisin. Hiçbir başkan müfettişleri senin gibi satmadı gidip genel müdüre bunlar yatıyor diye şikayet etmedi. Herkes herşeyi biliyor merak etme.

Aslan parçası
Aslan parçası @Hakettiler - 4 ay Önce

Muratcım meğer ne cevher taşıyormuşsun! Sahi Murat şu dosya ne oldu emniyetteki? Davul çalmaya devam mı?

Drejjj
Drejjj @Hakettiler - 4 ay Önce

Lan çakkalll…Sana kim kemik attı da sabah sabah kapımda havlıyorsun… Adım Mehmet soyadım Uzun…Yerim belli yurdum belli…Az yüreğin varsa ismini de yaz da herifliğini görelim…Hadi başka kapıya…

Basiretsiz Topettiş m.y
Basiretsiz Topettiş m.y @Hakettiler - 4 ay Önce

Bakıyorumda sahada gösteremediğin erkekliği klavye üzerinde yalan ve iftira ile sanalda göstermeye başlamışsın. Zamanında atandığın göreve sana göre liyakat herkese göre kaburgasızlıkla geldiğini unuttun mu ?

Kapı ağası
Kapı ağası @Hakettiler - 4 ay Önce

Nasıl bir kuyruk acısıdır bu geçmek bilmiyor değil mi my, bence şansını fazla zorlama koçum, erkekliğini can düşmanım dediğin adamın kapısına diktiğin ... göster, buradakiler yemez,

Kirli ilişkiler
Kirli ilişkiler @Hakettiler - 4 ay Önce

Yönetmn Yardımcılığı sınavını kazanamayınca iptal ettiren, önce Yönetim Büro Müdürü yapılıp, sonra Erzurum'a muavin yapılan. Ak Partili ayağını sonuna kadar sömüren ama işle güçle ilgisi olmayıp, bölge müdürlüğü bekleyen kişi. Kürt olmak ne zelillik ne de aziz olma sebebi ama bunu bile akraba M. Birliği eski G. Md Yrd ile tepe tepe kullanan kişi. Sebep olduğu 350 bin liralık kooperatif zararını bile Arpa buğday abisiyle kapattıran kişimi yoksa bu! Bu dosya kimler eliyle örtbas edildiyse tekrar açılıp incelensin.

Bici bici iyi gider
Bici bici iyi gider @Hakettiler - 4 ay Önce

Güneş abi , davut abey diye dolananlar , mgv üstünden gm olmaya çalışanlar, yav biz gardasiz kürt felsefesi yapanlar , davut abey gittiiii!!!!!!!!!
Şimdi ne diyeceksinizzzzz, biz gubretas duymadikkkkk mi diyeceksinizzz,pazartesi ilgili yere de yazılacaktır vatan sevdalilarinca. ( Kim bunlar , market gm SI güneşlik, Kayseri müdür( kokuyu aldı bıraktı bu yönetim

Ordek
Ordek @Hakettiler - 4 ay Önce

Güneşin hakkındaki mümtaz bey ve ortoglu nedeniyle bakanlık teftiş tarafından gönderilen cezalar neden işleme jonulmadi? Bakanlık teftiş kararı konulsaydi güneş geri donemezdi. Acilen kararlar konulup , güneşe bye bye coni walker denilmesi.
Bubasinin alüminyum fabrikasına donsun( yersen ☺️☺️☺️☺️☺️)

Gunay
Gunay @Hakettiler - 4 ay Önce

Güneşin getirdiği kooperatifci, yönetmenler ve müfettişlerin durumları ne olacak

Soru hırsızları
Soru hırsızları @Hakettiler - 4 ay Önce

Müfettişlerin çaldığı soruların üzerini Yahya mi kapattı. Soru hırsızları hangi müfettişlerdir?

Hüstat
Hüstat @Hakettiler - 4 ay Önce

Yahya para neredeyse orada. İşi doğulu olma faşizmine indirgeyenlerden hesap sorulur elbette

Ankara bölge
Ankara bölge @Hakettiler - 4 ay Önce

Vejdi efendide davuta sırtını dayamıştı şimdi nereye dayıyacak acaba

Hesap
Hesap @Hakettiler - 4 ay Önce

Mgv ayağıyla genel müdürlük kovalamakta ne! Poyraz abiniz değilmiydi? Arpa ya ben gelirsem, sende kalırsın de, nasılsa çiftlik burası. 4 milyonda kimlerin imzası var? Müsebbiplerinden yasal faiziyle tahsili istenir elbette.

Bölgeler
Bölgeler - 4 ay Önce

İlk iş olarak Antalya, Ankara, İzmir, Samsun, Sivas Bölge Müdürleri görevden alınmalıdır.

Fatıh
Fatıh - 4 ay Önce

Adı seker fabrıkaları yolsuzluğu ve kıyak oteller ile anılan Ergın ıcenlı ve ekıbi temızlenerek TK holdingin biran evvel kapatılması gerekmektedir...

Yönetmenlik sınavı
Yönetmenlik sınavı - 4 ay Önce

Apar topar yapılan davut arpanın kendi avenesini göreve getirmek için yapılan sınav ertelenmeli veya iptal edilmelidir .

Izmır tarım kredi
Izmır tarım kredi - 4 ay Önce

Izmır bölge müdürlüğünde tüm personel çay ocağından parasını verip çayını suyunu kahvesini içerken müdürlük katındaki tüm çay kahve şu parası nedense çay ocağından elde edilen gelirden karşılanıyor. Sayın müdürün temsili ikramı yokmu acaba. Birde burada kahvaltılar falan herkes ped şişede şu içerken bunlar neden cam şişe birde personelin parası yazık. İnsan içtiği çayı ve suyu personelin yani çay ocağının gelirine havale etmez. Yeni dönemde ınsAllah bunlarda kapanır. Suya Çaya kimse tenezzül etmez