Pahalı gübrede sessizliğe büründüler!

Tarım Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri, GÜBRETAŞ, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Rekabet Kurumu…

Gübredeki 'saadet zincirine' karşı 5’i de sessizliğe büründü! 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz,

Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz ve Genel Müdürü İbrahim Yumaklı,

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu,

Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle...

Gübrede çiftçiye karşı kurulan 'saadet zinciriyle' ilgili hiçbir açıklama yapmadılar.

Açıklamayı bırakın, gübremiz ucuz bile diyemediler! 

Özellikle Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ile Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz’ın sessizliği çiftçi açısından manidar!

Bu şekilde 1 milyon 100 bin çiftçiye pahalı gübre satıldığını onlar da teyit etmiş oldu. 

En azından SPK ve Rekabet Kurumu’ndan Tarım Kredi ile Gübretaş arasında Bayilik Sözleşmesi adı altında kurulan ‘Saadet Zinciri’ ve borsadaki manipülasyon tehlikesine karşı bir açıklama beklerdim.

Ama bu kurumlardan da bir açıklama gelmedi.

Anlaşılan onlarda köşeye sıkışmış durumdalar.

Yoksa Bayilik Sözleşmesi kapsamında Tarım Kredi Kooperatiflerinin Gübretaş’a sağladığı finansal desteğin KAP’a bildirilmemesinin nasıl bir suç olduğunu herkes biliyor. 

Yaptığımız haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ulaştırılmadığından olsa gerek gübredeki saadet zincirinden Beştepe’nin de haberi olmuyor. 

İşin garip tarafı resmi kurumlar pahalı gübre konusunda kendilerini savunmak için bir açıklama yapamazken, açıklama sosyal medyadaki trol hesaplardan geliyor!

Karşımıza çıkamayan müfteriler, FETÖ zamanında kalma usullerle akılları sıra bize karşı ‘Fuat Avnicilik’ oynuyorlar! 

Ülke ve kurumlar ne hale gelmiş görüyorsunuz değil mi? 

Pahalı gübreden dolayı hem çiftçi hem de ülke kaybediyor ama işin sorumlularından hiçbir ses çıkmazken, trol hesaplarla bizim kalemimiz şekillendirilmeye çalışılıyor!  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon
Trabzon - 1 yıl Önce

Findik gubre atacaz bir haftada 30 tl zaman gelirmi soraysun cevap bolge boyle bu fiyat adaletsizligi sebebi kim.dir recete alaysun rezil oldug trabzon bolge kapatin istikrarsiz mudurler ulasamayruk hepsi usten bakay biz yanlus yere uye olduk

Bilecikli
Bilecikli @Trabzon - 1 yıl Önce

Poyraz'ında Yumaklı'nında nur gibi çehreleri var MaşAllah. Haset ediliyor, müslümana bühtanda bulunuluyor. Onları tanımam bilmem ama sünnet için sakal koyan insanları din tacirleriyle aynı kefeye koymak doğru değilmiş gibi geliyor. Helal haram bilirler, kendi menfaatleri, yakın yandaş kayırması diye, milletin zararına iş yapmazlar sanıyorum.

Genel mudurluk
Genel mudurluk @Trabzon - 1 yıl Önce

Yapilan olay hem ciftciye hem fahrettin bey ve ekibine yapiliyor yonetimi yipratiyor trabzon .

Silvvan
Silvvan @Trabzon - 1 yıl Önce

Silvan tkkda olanlarla ilgili bölgeye bir hesap sormayacakmi bu gm, yazik degilmi ciftciye yazik degilmi kuruma, bu isler bu kadar kolaymi..

??
?? @Trabzon - 1 yıl Önce

Sana bunu söyleme hakkini kim veriyor.Tarim kredi ciftcinin

Zaaf Var
Zaaf Var @Trabzon - 1 yıl Önce

Ciftci zaten haksiz paran yoksa alma . Hep merkez suc bulmayin

Aglarsin cok
Aglarsin cok @Trabzon - 1 yıl Önce

2 senedir tum reziliklerini soylediler yoneticiler ayni degismedikce bu istikrarsızlik devam edecektir .

Ahmet yılmaz
Ahmet yılmaz - 1 yıl Önce

Aaaaa neden açıklama gereği duysunlar.Saray torpillileri daha neler saklandı ne yolsuzluklar neler neler gerek varmı ? Ülke her geçen gün batağa gidiyor.Bu bilgisizler yüzünden ama son çırpınışlarınız.Bu aziz millet sizin ne olduğunuzu iyi anladı elbet dur diyecekler...

Nadir Güven
Nadir Güven @Ahmet yılmaz - 1 yıl Önce

Biz Türk çiftçisinden afedersiniz bir ........(nane) olmaz.Niye derseniz? Adamlar 18 yıldır aynı politikayı uyguluyor, hâlâ %70 oy alıyor.Kimden?Hep kırsal kesimden.Sandık önümüze gelsin yine herkes oyunu bunlara atar.Sebep! Çünkü bunlar yol, köprü,hastane, tünel yaptılar.Seçmenin neredeyse yarısına yeşil kart verdiler.Bazı aptallara görede en önemlisi BAŞIMIZDA DÜNYA LİDERLERİNE KAFA TUTAN, MAZLUMLARIN DOSTU OLAN BİR LİDERE SAHİP OLMAMIZ.
İŞTE BÜYÜZDEN TEKRAR KAZANACAKLARINI BİLDİKLERİ İ İÇİN BİZ ÇİFTÇİLERİ İPLEMEZLER.

Sadettin bey
Sadettin bey - 1 yıl Önce

Bunlar saadet zinciri kurdu bakan âmâ görmüyor fahrettin poyraz beni cb gönderdi diyor cb ye beni yamadılar demiyor kuruluştan bugüne en kötü yönetimi yapmasına rağmen hala koltukta gubretas tan ton başına dolar akiyor yönetim kurulu paraları maaş gani gani.iris akademi çevre sağlığı ve iş yeri hekimlikleri ile kişi basi para kesiyor ama doktorların lisansı mı yoktur acep yazdığı ilaçlar bile alınamıyor.bolgelerde yaptıkları son atamalar ise kendilerine ait değil muaza hazırlık yap demişler hazırlık yok davuta demişler liste yap liste yok davut sonra al sana liste demiş ağam mehmet güneşin listeyi hop yönetime sokmuş.kendiniz liste bile yapamayacaksanız ne işiniz var orada.gubretas hem pahalı satıyor hemde zarar ettiriliyor yem derseniz uzun zaman sonra kredi çekmeye başladı holding derseniz tam bir istiraklarden para yolma birimi daha ne sayayım ocak ayında binlerce icralık ortak binlerce beli kırılmış çiftçi neymiş külliye duymazmış kusura bakmayın reis 'in yerinde olsam bana rapor etmeyeni kızağa çekerim tarihten silerim bu adamı basta tutan bir güç var hasan doğan

Hasan ÖZDEMİR
Hasan ÖZDEMİR - 1 yıl Önce

Herkes biliyo , bilmeyen yok. Çiftçi örgütlü değil. Ziraat odaları var ama ben bu güne kadar Ziraat odasının hiç bir faydasını görmedim. Miting düzenlesin 10.000 kişi getireyim. Ziraat odasının delege seçim gününü sordum. Biz haber veririz dediler. Muhtardan bir isim istemişler onu delege yaptılar. Ne diyem başka? Saygılar

Abc
Abc - 1 yıl Önce

Her yıl gübrede satış rekoru kırıp (çiftçi mecbur kaldığı için almak zorunda) önceleri 30 gün iftar yemekleri veriyorlardı. Şimdi işi büyüttüler umre ve yurt dışı turlar düzenliyorlar. Ayrıca İran da alınan gübre fabrikası cabası.

SELÇUK  PARSADAN
SELÇUK PARSADAN - 1 yıl Önce

Bu insanları bu görevlere kim neden getirdi cevizin kabuğunu kırıp ona bakmak gerekiyor. Gıkları bile çıkamıyor
Damat ekonomiyi haletti şimdi Tarıma el atıyor

Bunların son dönemi
Bunların son dönemi - 1 yıl Önce

Bu kafayla daha milleti kandıramazlar

TARIM BAKANI DİKKATİNE
TARIM BAKANI DİKKATİNE - 1 yıl Önce

LAPUR LUPUR ŞAPUR ŞUPUR YİYİYN BEYLER TARIM BAKANIM BU NE DEMEK DAHA BUNLARI GÖREVDEN ALMAYCAN MI REİSİM DUY SESİMİZİ


banner251