Organik tarım toplantısı yapıldı

Kula'da organik tarım ve iyi tarım uygulamaları hakkında farkındalık oluşturmak ve ilçede organik tarım üretimini yaygınlaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Organik tarım toplantısı yapıldı
banner200
banner217

Manisa Kula Ziraat Odası Başkanlığı ve Kula Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile, Kula Ziraat Odası Toplantı Salonu'nda organik tarım ve iyi tarım uygulamaları hakkında farkındalık oluşturmak ve ilçede organik tarım üretimini yaygınlaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. Milliyet'te yer alan habere göre, düzenlenen toplantıya ORSER Kontrol Sertifikasyon Genel Müdürü Nurper Mortaş, Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Kula Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Bilgin Sarısu, mahallelerden gelen üreticiler, organik üretim yapan üreticiler ve teknik personel katıldı. Açılış Konuşmasını yapan Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, “İlk kez Kula'da organik tarım ve iyi tarım toplantısı yapılıyor. Katılımlarınızdan dolayı bütün herkese teşekkür ediyorum" dediği belirtildi.

"DAHA FAZLA ÜRETİCİ FAYDALANMALI"
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Bilgin Sarısu'nun açıklamalarına da yer verilen haberde, Sarısu'nun yapılacak eğitimle amaçlarının organik ve iyi tarımla birlikte meyvecilik ve zeytincilikte en az miktarda ilaç ve gübre kullanımının sağlanması olduğunu söylediği kaydedildi. Haberdeki detaylara göre, Sarısu şunları kaydetti: “Bu bağlamda çevre, toprak ve su kirliliğini önlemeyi amaçladıklarını belirtti. İyi tarım belgesine sahip çiftçilere dekar başına 50 TL, organik tarım belgeli çiftçilere ise dekar başına 70 TL destekleme verildi."

YORUM EKLE
banner151

banner251