Organik domates fidesi dağıtacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sağlıklı bir toplum için organik üretim ve tüketimi desteklemek amacıyla bu yıl da yerli domates fidesi dağıtacaklarını söyledi.

banner255
Organik domates fidesi dağıtacak
banner200

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, genetiği değiştirilmemiş yerli sebze-meyve üretimi ve tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla 5 Mayıs 2015 Salı günü saat 9.30'da Kocasinan Belediyesi Hizmet Binası önünde vatandaşlarımıza sağlıklı ürünleri temsilen hibrit olmayan domates fidesi dağıtacağız" dedi.

Kocasinan'ın; Türkiye çapında bilinen tarımsal değerleri bulunduğunun altını çizen Başkan Çolakbayrakdar," Tarımsal değerlerimizi de hak ettiği noktaya getirmek için gayret ediyoruz. Cırgalan Biberi, Gömeç Fasulyesi, Yamula Patlıcanı, Erkilet üzümü, Kedibacağı ve Karahıdır domatesin marka tescillerini yaptırıyoruz" şeklinde bilgiler verdi.

Kocasinan Belediyesi sınırları içinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan çok sayıda mahalle olduğuna dikkat çeken Başkan Ahmet Çolakbayrakdar," Belediyemizde Tarımsal Hizmetler ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kurarak bu mahallelerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kocasinan'da yetişen ürünlerin gerçek değerine ulaşması için yeni projeler hazırlıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151

banner251