Manisa’nın organik tarımda hayali büyük

Manisa'da organik tarımın gelişmesi için çalıştıklarını ve bunun için bir ekip kurduklarını dile getiren Vali Erdoğan Bektaş, “Peşine düştüğümüz hayal çok büyük. Gerçekleşmesi de çok emek istiyor” dedi.


Manisa’nın organik tarımda hayali büyük
banner200

Bektaş, "Manisa'da 6 milyon dekarlık bir arazide tarım yapıyoruz. Şu an 137 bin dekarlık alanda organik tarım yapılıyor. Kurduğumuz ekip çalışmalarını sürdürüyor. Organik tarım arazilerini hızla çoğaltıyoruz. Üreticileri bu konuda ikna etmeye çalışıyoruz. Organik tarıma gönül vermiş çiftçilerimiz, sanayicilerimiz, köylerimiz var. Onların da desteği bizim için çok önemli" diye konuştu.

Gediz havzasının önemli tarım alanlarından biri olduğunu ifade eden Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, şunları söyledi: "Çiftçimiz tarımı olabildiğince yeni tarım modelleriyle geliştiriyor. Bütün bunların yanında Manisa tarımının çok ciddi problemlerinin olduğunu biliyorum. Bu problemleri çözmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bütün bunları yaparken ürettiğimiz ürünlerin katma değeri, kalitesi yüksek olmalıdır."

CÜNEYT HASÇELİK / YENİ ASIR


YORUM EKLE
banner151

banner251