Veteriner hekimler için önemli karar!

Sahada çalışan yaklaşık 17 bin veteriner hekim için önemli karar. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşen Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat Gözet, veteriner hekimlerin aşılama programlarında aldığı 'el emeği ücreti' konusunda Bakanlığın önemli bir çalışma başlattığını açıkladı.

Veteriner hekimler için önemli karar!
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile çok olumlu bir görüşme geçtiğini bildiren Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat Gözet, “Sayın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile dünkü basına yansıyan bıçak parası ile aşılama ücretlerinin kıyaslamasını ve diğer sorunlarımızı ilettim. Çok sıcak ilişki ve samimiyetinden dolayı ve bundan sonra mesleğimize ve meslektaşlarımızın sahada onurlarını zedeleyecek uygulamaların düzeltilmesi için vermiş olduğu talimatlarından dolayı şahsına teşekkür ettim" dedi.

Görüşme ile ilgili Tarımdan Haber'e değerlendirmelerde bulunan Gözet, 'el emeği' ücretleri konusunda Bakanlık bürokratlarının 15 Kasım'a kadar yeni bir çalışma yapacağını ve bu çalışmaya göre, veteriner hekimlerin sahadaki çalışmalarının karşılığının belirlenecek performans kriteri ile doğrudan kamu kaynaklarından ödeneceğini söyledi. Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak yıllardır bunu savunduklarını söyleyen Gözet, gelinen noktayı önemsediklerini bildirdi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet ???
adalet ??? - 4 yıl Önce

bugün köyde bir evde aşı yaparken sahibi ankkara hastane d olduğu için yaşlı bir kadın ve özürlü oğlu evdeydi; evde de 234 adet küçükbaş hayvan vardı. bir hekim hayvnaları tutup getiriyordu bir hekimde getirdiği hayvanı aşı yapması için tutuyordu bir hekimde aşı yapıyordu.şöför de sağolsun hayvanları bize doğru sürüyordu.bu dediğim toz pislik bit kene sinek vs arasında yapılıyor.ayrıca evleri tek tek gezip küpe sandığını ve aşı çantanı taşı.bir hayvan sana tekme atsın. eve döndüğünde çoçukların sana çok kötü koktuğunu söylesin.diğer personel beşte paydos etsin sen ama bir iki saat o girişler için dairede kal.vs.vs.vs anlatılmaz yaşanır. yorumu kamuoyuna bırakıyorum. saygılar

O  DİPLOMAYI
O DİPLOMAYI - 4 yıl Önce

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü resmi web sitesinde veya özlük dosyaları incelendiğinde; Mühendis, Şube Müdürü, İl Müdür Yardımcısı, İl Müdürü, İl Müdürü V. Müşavir … gibi devam eden önemli makamlarda bulunanların bilgilerden anlaşıldığı üzere, teknik ya da sağlık hizmetleri sınıfında aynı tarihlerde hem çalışmış hem de okula gitmiş gibi gösterilerek, ayrıca devletten de bu süre içinde maaş alınarak haksız bir şekilde fakülte diploması alındıkları anlaşılmaktadır. Açıköğretim ya da ikili/gece öğretimi olmadan gündüz mesai saatleri içerisinde hem çalışıp hem okunması, söz konusu iller arasından her ikisini de birlikte yapmaları olağan hayatta da, mevzuat açısından da mümkün değildir.

Maas ne icin odeniyor
Maas ne icin odeniyor - 4 yıl Önce

Soru 1 veterinerlere odenen maas hangi hizmet icin odeniyor
Soru 2 veterinerler okulda ve ise girerken ne is yapacaklarini bilmedenmi girmisler
Her meslegin ozelligi vardir.tarim bakanligi veterinerleri maaslarini asi ve kupeleme yapmak icin almiyormu.diyelim asi ve kupe yapmadi dairede ne is yapacak.o maasi dairede oturma karsiligindami alacak.kardesim maasj zaten kupe asi yapmam icin aliyorlar..birde gidip ciftciden para istemek yanlis degilmi.bu kanuna yazilmis olabilir yanlis yanlistir.vallahi disarda maas karsiligi bu isleri yapmak icin bekleyen binlerce issiz veteriner var..

- 4 yıl Önce

Haşşöyle..

verimlilik
verimlilik - 4 yıl Önce

ziraat mühendisleri ve il ilçe tarım müdürlükleri ve laboratuvarları içinde getirmek lazım.

Aç Gözlü olmayın
Aç Gözlü olmayın - 4 yıl Önce

Zaten devlet size maaşı masa başında otur diye vermiyor. araziye çık küpe aşı vs. yap diye veriyor.Aldıkları seyyar görev yanında arazi tazminatı'da verilsin yeter onlara.

Onurunuz kurtuldu
Onurunuz kurtuldu - 4 yıl Önce

Bravo sayin bakanim..sizi kutluyoruz..ciftci orgutleri olarak bu kararinizdan dolayi sizin ellerinizden opuyoruz.bakan bu iste.sn cumhurbaskanimiz bosuna bu gorevi size vermemis bakanim..

Bakanı kutlarım
Bakanı kutlarım - 4 yıl Önce

İste ey başkan çiftçiyi soyduğunuzdan hayvan dısarıtan almaya başladık, sen veterinerin aldığı maaş ve diğer ödemelerine iyi......bak .... oýle medya canbazlığı yapma siiirt e bak çifcinin halini gör, yeter bu ülke yi böyle yiye yiye bitirtiker,


banner151

banner251