TVHB’nin Merkez Konsey Başkanlığına ikinci aday!

Konya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Aşkın Yaşar, hafta sonunda yapılacak Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin 48'inci olağan büyük kongresinde Merkez Konsey Başkanlığına aday olduğunu belirtti.

TVHB’nin Merkez Konsey Başkanlığına ikinci aday!
banner282

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Prof. Dr. Aşkın Yaşar, şunları kaydetti: “TVHB'nin misyonu 6343 sayılı Kanun'da belirtilmiştir. Bu kanunla birlikte ülkemizin değişen koşullarına uygun olarak misyon ve vizyonumuzu güncellemek, mesleğimizin saygınlığını toplumda üst düzeye taşımak en önemli hedeflerimizden biri olacaktır.

Bu amaçla oluşturacağımız yönetim kurulumuzla, aidiyet duygusunun üst seviyede olduğu, ötekileştirmeyen, ortak aklın ve emeğin ön planda tutulduğu mevcut yasalar çerçevesinde meslektaşlarımızın özlük haklarının ve mesleki saygınlıklarının her zemin ve koşulda savunulduğu bir yönetim anlayışı için siz değerli meslektaşlarımızın desteğini bekliyoruz.”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, hafta sonu yapılacak genel kurulda aday olmayacağını açıklarken, Tarım ve Orman Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcılarından ve 2000-2002 yıllarında TVHB Merkez Konsey Başkanlığını yapan Ali Eroğlu, büyük kongre için aday olduğunu belirtmiş.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Kanuna göre ankarada oturman gerekiyor.
Hem konyada çalış hem de ankaraya ikametmi olacak.
Bir de onu aciklasan.

- 4 yıl Önce

bunlar hazıra konmak istiyor. odanın kendine tapulu bir yeri bile yoktu.hepsinde Ali Eroğlu nun ve arkadaşlarının emeği var. Allah yardımcısı olsun

Doğru
Doğru - 4 yıl Önce

Aşkın Bey "değişimin" adayı olarak gerçekte neler yapabilir bilmiyorum. Bunu değerlendirmek için bilgi lazım. Kanımca gerçekliğimizi en doğru tanımlayan tespitler şunlardır:

"TVHB Merkez Konseyi ve bağlı çok sayıda Oda yönetimi kendilerini asıl olarak siyasal iktidarların bir parçası olarak görmekte, kanunların kendisine tanıdığı hak ve sorumlulukları çoğunlukla siyasal iktidarın bakış açısından değerlendirmekte, kazanılmış mesleki haklardan dahi çoğu kez “feragat” etmektedirler. Böyle bir çizginin/anlayışın sonucudur ki, meslek sürekli itibar kaybetmekte, sosyal ve ekonomik yönden gerilemeye devam etmektedir."