" />

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden uygulama ücreti açıklaması

Türk Veteriner Hekimlerİ Birliği, uygulama ücretinde Bakanlığın eski sisteme geri dönmesinden dolayı bir açıklama yaparak, "Bu işin kaybedeni yoktur kazanan meslektaşlarımız, Bakanlık ve Türk hayvancılığıdır" dedi.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden uygulama ücreti açıklaması
banner200
banner217

Türk Veteriner Hekimlerİ Birliği konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları kaydetti:

"Bakanlığımızın veterinerlik hizmetleri kapsamında alınan uygulama ücretleri ile ilgili olarak geçtiğimiz yıl Eylül ayında yaptığı uygulamadan geri eski sisteme tekrar dönülmüştür.

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı'nın veterinerlik hizmetleri ile ilgili 5996 sayılı Kanun çerçevesinde yapılan uygulama ücreti, bilindiği üzere 2017 yılı Eylül ayında gerçekleşen bir toplantı sonrasında aşı ücretleri bundan sonra bedava olacak, veterinerler hayvanları bedava aşılayacak söylemi ortaya atılmış fakat bu karar uzun bir süre uygulanamamış ve üstüne daha olumsuz bir karar olan hepimizin bildiği 1 kuruşluk ücret sistemine geçilmiştir.

Tüm bunlardan meslektaşlarımız, çiftçimiz, besicimiz, Türk hayvancılığı ve üreticilerimiz mağdur olmuştu. Bu söylemlerin hemen akabinde Konsey Başkanımız Talat Gözet itirazlarını hem Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'ya hem de ilgili tüm kurum, kuruluş ve kişilere iletmiştir. Başkanımız Talat Gözet'in meslektaşlarımızdan ve veterinerlik camiasından aldığı destekler ile, 3 kez bu konu ile ilgili olarak sayın Bakan ile yaptığı görüşmeler, Genel Müdürler ile defalarca kurduğu temaslar sonuç vermiş ve eski sisteme geri dönülmüştür.

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi, Odalarımız ve Temsilcilerimiz ile birlikte çok uzun yıllardır süren veterinerlik hizmetleri ile ilgili 5996 sayılı Kanun çerçevesinde yapılan Uygulama Ücretinin sorunsuz bir şekilde işlediğini hem meslektaşlarımızın hem de üreticilerimizin, köylümüzün bu işten bir şikayeti olmadığını ve sahada yapılan aşı uygulamasının başarı ile devam ettiğini ısrarlı bir şekilde, Eylül ayından itibaren yetkililere anlatmaya çalıştık, haklı gerekçelerimizi kamuoyu ile paylaştık, alınan kararın yanlış olduğunu tüm sendikalara, sivil toplum kuruluşlarına ve tarım camiasına anlattık.

Sonuç olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı bu uygulamadan geri döndü, bu süreçte bizlere destek olan tüm sendikalara, STK'lara, siyasi parti temsilcilerine, çiftçimize, köylümüze ve bakanlık bürokrat ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu işin kaybedeni yoktur kazanan meslektaşlarımız, Bakanlık ve Türk Hayvancılığıdır.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
r
r - 3 yıl Önce

eylül ayındaki açıklamadan sonra ''bizde veterinerlerimizin üreticilerle kuruş hesabına girmesini istemiyoruz veterinerlerin hakettiği emeğinin karşılığının devlet eliyle ödenmesini uygun görüyoruz ve bu kararın arkasındayız'' diye açıklama yapmıştınız. anlaşılan sizde siyaset rüzgarı nereden eserse yelkeni o rüzgarla dolduruyorsunuz. gölge etmeyin başka ihsan istemez.

- 3 yıl Önce

Teşekkürler başkanım size yakışanı yaptınız.Bakanımız yanlış bilgilendirilmiş,yanlıştan dönüldü.

hangisi doğru
hangisi doğru - 3 yıl Önce

Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı kazanan Türk hayvancılığı olmuştur diyor. Bende merak ediyorum. Maaşını devletden alan bir sağlık personeli aşı edinme ücretini de üreticiden yani hayvan sahibinden alması Türk hayvancılığına katkı mı?

- 3 yıl Önce

Bakanlik ve bagli kuruluslarda sanki bir kopukluk var. Bagli kuruluslarda yoneticilerin cogu sektor disindan. Bu bakanlik kendi kendini uonetemiyorsa sonuc benzer olur

banner151

banner251