TOBB: Tarıma verilen düşük faizli krediler yavaşladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, son dönemde, yükselen faizler dolayısıyla devlet sübvansiyonlu olarak, tarım ve hayvancılık sektörüne verilen düşük faizli kredilerin yavaşladığını söyledi.

TOBB: Tarıma verilen düşük faizli krediler yavaşladı
banner200

Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı'nda konuşan Hisarcıklıoğlu, “Tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik düşük faizli kredilerin, girişimcilerimizin ve üreticilerin kullanımına yeniden sunulmasını bekliyoruz" dedi. Hisarcıklıoğlu; TOBB olarak, borsalarla birlikte, tarım ve hayvancılıktaki dönüşümün gerçekleşmesi için çalışmayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

KÖYLERDE SES KALMADI

Tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan iş gücü ihtiyacına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Çobandan tutun da, fındık, kayısı toplamaya, adam bulamıyoruz. Yabancılar çalışıyor artık bu işlerde. Köylerde çocuk sesi de kalmadı zaten. İşte bu yüzden tarım ve hayvancılıkta yeni bir sosyal güvenlik sistemine ihtiyaç var. Bu sektörlerin şartlarına göre düzenlenmiş, insanlara gelecek vadeden bir sistemi, sizlerin desteğiyle hayata geçirmeliyiz" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Sevgili başkan üretmenin suç olduğunu bilmiyordum düşük perişan olduk üretici olmak ne Zor ismis

banner151

banner251