Tavukçuluk ve büyükbaş hayvancılık sektörü ikinci kez toplandı

Düzce TSO 8. Meslek Komitesi, tavukçuluk ve büyükbaş hayvancılık sektörü ile ilgili ikinci toplantıyı gerçekleştirdi.

Tavukçuluk ve büyükbaş hayvancılık sektörü ikinci kez toplandı
banner200
banner217

Düzce TSO 8. Meslek Komitesi, tavukçuluk ve büyükbaş hayvancılık sektörü ile ilgili ikinci toplantıyı gerçekleştirdi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası 8. Meslek Komitesinin geçtiğimiz hafta düzenlediği Tavukçuluk ve Büyükbaş Hayvancılık Sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantıda alınan kararlar doğrultusunda İl Özel İdaresi yetkilileri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü temsilcileri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri Düzce TSO Başkan Yardımcısı Mehmet Danışmaz başkanlığında ikinci kez toplantı.

Toplantıda mevcut ruhsatlı ve ruhsatsız olan, yeni yapılacak olan ağıl ve ahırlar ile ilgili Çevre Düzeni Planı'nda tanımlanmış olan mesafeler ile ilgili yaşanmakta olan problemler ve çözüm yollarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda; Yeni yapılacak olan kümes, ağıl ve ahır yapılarının yerleşim alanı dışında mesafe şartı olmadan ilgili yönetmelikler doğrultusunda yapılması, Ticaret ve Sanayi Odası ile Tavukçular Birliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri tarafından uygun bulundu. Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de görüşlerini belirtti. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri yerleşim alanı dışındaki su kaynaklarına dikkat edilmesi, ilgili kriterlere uyulması gerektiğini belirtti. İl Özel İdaresi yetkilileri de İl Genel Meclisi'nin daha önce aldığı kararın gözden geçirilmesine dikkat çekti.

YORUM EKLE
banner151

banner251