Ortaklara veterinerlik hizmeti

Tarım Kredi Kooperatifleri ortakları, Balıkesir Bölge Birliği'nin Veteriner Hekimleri Odası ile yaptığı protokol sayesinde hayvancılık konusunda veterinerlik hizmetlerinden en üst seviyede faydalanabilecekler.

Ortaklara veterinerlik hizmeti
banner200
banner217

Balıkesir Bölge Birliği, Balıkesir, Bursa ve Çanakkale illeri Veteriner Hekimleri Odası başkanları ile protokol imzaladı. Hayvan besicileri için büyük önem arz eden protokole; Bölge Müdürü Vedat Altın, Bölge Müdür Yardımcısı Yakup Kocabıyık, Balıkesir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Yetkin, Bursa Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sinan Sağlam ve Çanakkale Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Burhan Bağcı imza attı.

Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, sahada büyük bir eksiklik olan; hayvan üreticilerinin veteriner hizmetlerine ulaşmasının artık daha kolay olduğuna vurgu yaparak, büyükbaş, küçükbaş, kanatlı, arıcılık, balıkçılık, ev ve süs hayvanı, egzotik ve hobi hayvanları dahil farklı türlerde hayvancılıkla iştigal eden Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarının veteriner hekimlik hizmetlerinden en üst seviyede yararlanacaklarının altını çizdi.

“Her yetiştirici veteriner hekimini kendi seçecek”

Yapılan protokol gereği her Tarım Kredi Kooperatifi'nin kendi sahasındaki veterinerler ile “Veteriner Hekim Hizmet Alım Sözleşmesi” yapacağını kaydeden Bölge Müdürü Altın; “Kooperatif, bu veteriner hekimlerin hepsini tüm ortaklarına bildirecek böylece ortak, hizmet sözleşmesi imzalayan istediği veteriner hekimi seçebilecek. Tarım Kredi Kooperatifi'ne “veteriner hizmetlerinden faydalanmak istiyorum” taahhüdü verdikten sonra kendi seçmiş olduğu veteriner hekimden hizmet alacak. Bu hizmetin bedelini asgari seviyede ortak ödeyecek ancak burada önemli olan üreticinin kendi veterinerini seçebilmesi, Bölge Birliğimiz, Kooperatiflerimiz ve Veteriner Hekimleri Odası kontrolünde usulüne uygun anında hizmet alabilmesidir. Bu hizmetin üreticilerimiz için büyük bir boşluğu dolduracağına ve çok faydalı olacağına inanıyoruz. ” dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251