Loğman Aslan Veteriner Hekimleri Odası Başkanı oldu

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı'na Doç. Dr Loğman Aslan seçildi. Aslan, Tarımdan Haber'de hayvan hakları ile ilgili olarak haftalık yazılar yazıyor.

Loğman Aslan Veteriner Hekimleri Odası Başkanı oldu
banner200
banner217

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Olağan 15 Genel Kurulu yapıldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Nihat Bayşu Konferans Salonu'nda yapılan 15. genel kurula Hakkari, Bitlis ve Van ili ve ilçelerinde kamuda, özel sektörde ve özel kliniklerde çalışan veteriner hekimler katıldı. Prof. Dr. İsmail Alkan, Prof. Dr. Abuzer Taş ve Veteriner Hekim Mahmut Öntürk'ten oluşan divan heyetinin belirlenmesinin ardından tek liste halinde seçime gidildi. Seçimden önce bir konuşma yapan Divan Başkanı Prof. Dr. İsmail Alkan, veterinerlik mesleğinin zor olduğunu ifade ederek, her zaman mesleğe sahip çıkmak için çalıştıklarını söyledi. Veteriner hekimlerin sadece sağlık hizmeti vermediklerini kaydeden Prof. Alkan; hekimlerin pek çok salgın hastalıkla mücadele ederek, halka sağlıklı gıdanın ulaşması için gece gündüz çalıştıklarını ve halk sağlığına, hayvan sağlığına çok ciddi katkılar sağladığını belirtti.

Yapılan konuşmanın ardından Doç. Dr. Loğman Aslan başkanlığındaki tek liste ile seçime gidildi. Seçimler sonucunda yönetim kurulu, merkez konseyi, haysiyet divanı ve denetleme kurulu üyelikleri belirlendi.

Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası yönetim kuruluna Loğman Aslan, Cumalı Özkan, Mehmet Erkeç, Mahmut Ekinci ve Yasin Demirhan seçildi. Sonuçların açıklanmasından sonra yönetim adına söz alan Doç. Dr. Loğman Aslan, seçimlere katılan herkese teşekkür ederek, “İşlerini bırakarak Van, Hakkari ve Bitlis ili ve ilçelerinden gelen veteriner hekimlere ayrıca teşekkür ederim. Sorunları biliyoruz ve kongrede dile getirilen dilek ve temenniler doğrultusunda bunları birlikte çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yönetimin tebrikleri kabul etmesiyle genel kurul sona erdi.

YORUM EKLE
banner151

banner251