Giresun Veteriner Hekimleri Odasında Özkaya güven tazeledi!

Giresun Veteriner Hekimleri Odası (GİVHO) 13. Olağan Genel Kurul Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle girilen seçimde mevcut başkan Hüseyin Özkaya güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçildi.

Giresun Veteriner Hekimleri Odasında Özkaya güven tazeledi!
banner200

Oda başkanı Özkaya basına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tek liste olarak ve mesleki dayanışma içerisinde girdiğimiz 13. Olağan Genel Kurulumuza gelip oy kullanan ve bizleri tekrar bu göreve layık gören tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Yeni dönemde de ülkemizde hayvansal üretim, hayvan sağlığı, veteriner halk sağlığı ve gıda güvenliği hizmetlerinde büyük bir özveriyle çalışan meslektaşlarımızın yıpranma payı, emekli maaşlarının iyileştirilmesi gibi özlük haklarına kavuşturulması, serbest veteriner hekimliğin desteklenmesi ayrıca AB normlarında bir veteriner teşkilatı kurulması konularında mücadele ve çalışmalarımız artarak devam edecektir. Yerelde de Giresun ilimizintarım ve hayvancılığı ile ekonomisinin geliştirilmesi başta olmak üzere mesleki görev alanımıza giren konularda ilgili paydaşlarla uyum ve işbirliği içerisinde olacağız" dedi.

GİVHO başkanı Hüseyin Özkaya yeni seçilen yönetim kurulunun “Adem Aydın, Özer Pazarlı, Türker Çaldağ, Mustafa Karaçay'dan oluştuğunu ayrıca Odayı Ankara'da Türk Veteriner Hekimleri Birliği üst kurul delegesi olarakta Mehmet Yılmaz, Cengiz Taş, Derviş Kara ve Özgür Pazarlı'nın temsil edeceğini" ifade etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251