" />

Et fiyatlarında Ramazan uyarısı!

Türkiye Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) tarafından Bera Otel'de "Et ve Süt Ürünleri Fiyatları Paneli" düzenlendi.

Et fiyatlarında Ramazan uyarısı!
banner282

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan Akman'ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, TZYMB Genel Başkanı Fehmi Kiraz, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Karakuş, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koca, Ulusal Kırmızı Et Konseyi Genel Sekreteri Kerem Demirel, Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Derneği (ASÜD) Genel Sekreteri İsmail Mert ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özcan sektörle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) Genel Başkanı Fehmi Kiraz, 11 aylık süreçte, et fiyatlarında yaklaşık yüzde 26-27'lik değişiklik gördüklerini belirterek, yaklaşan Ramazan ayına dikkat çekti. “Ramazan ayına yaklaşık bir ay kala et ve süt ürünleri fiyatlarının gündem olmaya başladı” diye konuşan Kiraz, et fiyatının 38 lira civarında olduğunu belirterek "Geçen yıl haziran ayının başında bildiri yayınlamıştık, bu yıl bu ay başında yayınladık. Aradan geçen 11 aylık süreçte, et fiyatlarında yaklaşık yüzde 26-27'lik değişiklik görüyoruz. Süt ürünleri fiyatlarında da buna paralel olarak değişiklik var" değerlendirmesinde bulundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 7 yıl Önce

Hic yemdeki artisi goz onune getiren yok yem olmus 50 lira