Altı maddelik rapor

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Kahramanmaraş'ı yeni bir kulvara sokacak 6 maddelik bir raporun Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunacaklarını belirtti.

Altı maddelik rapor
banner200
banner217

KMTSO Başkanı Mart ayı faaliyetlerini anlattı. Tomsuklu OSB, Üniversite, 2014-2015 Ocak ve Şubat dönemi ihracat rakamları, THY, Kahramanmaraşspor ile Kahramanmaraşbelediyespor hakkında konuşan Başkan Karaküçük: “TOBB VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası için rapor çalışması yapıldı. Rapor, 8 Nisan'da Ankara'da Sayın Başbakan'a sunulacak. Şehrimiz ve genel olarak ihtiyaçlar ile ilgili 6 ana başlık ile Sayın Başbakanımıza sunmayı planlıyoruz. Raporun ana başlıkları organize sanayi bölgeleri, ulaştırma ve lojistik, çevre, turizm, istihdam ve pamuk. Her bir konu kendi içende büyük bir önem arz ediyor” dedi.

Başkan Karaküçük şunları dile getirdi: “Tomsuklu OSB müteşebbis heyetinin ilk toplantısı yapıldı. Kurumlar organ seçimini yaptı. Haritalar çıkararak önümüzdeki süreci takip edeceğiz. OSB plan ve projelerini görüşüp tartışıyoruz. Kahramanmaraş'ın 10-15 yıllık geleceğinde yeni sanayi bölgesi ve yeni bir sanayi şehrinin oluşmasında önemli bir adım. Burası Kahramanmaraş'ın 5 bin dönüm toplu halde bulunacağı dev sanayi tesisleri olacak.

Önümüzdeki günlerde 25 milyon Avroluk finansman ile Avrupa Birliği fonundan sağlanacak bir Ticaret ve Fuar Merkezi yeri ayırıyoruz. Büyük alışveriş merkezlerinin olacağı, akaryakıt istasyonlarının olacağı bir yer düşünüyoruz. Sadece sanayicilerin ürettiği ürünleri değil şehirde el sanatları, gıda ve birçok sektörden iş yerinin olacağı, kafe, restorant gibi hizmetlerinde sunulacağı Kahramanmaraş'ın dışında yeni bir çekim merkezi düşünüyoruz. Ürünlerin sergileneceği alanlar ve 5 yıldızlı bir otel arsası bırakmayı planlıyoruz. Bununla alakalı her görüşe açığız."

YORUM EKLE
banner151

banner251