Yükselen patates fiyatlarına Tarım Kredi müdahale edecek!

Yükselen patates fiyatlarına karşı Tarım Kredi, devreye giriyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi içinde yer alan El Bab, Azez, Çobanbey ve Aktarin'de sözleşmeli üretim modeliyle üretilen patatesleri marketlere vermeye başladı.

Yükselen patates fiyatlarına Tarım Kredi müdahale edecek!
banner200

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, piyasada son dönemde yükselen patates fiyatlarını aşağı çekmek amacıyla piyasaya patates arz etmeye başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından edinilen bilgiye göre, hükümet yükselen patates fiyatlarını düşürmek için harekete geçti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, bu doğrultuda Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi içinde yer alan El Bab, Azez, Çobanbey ve Aktarin'de sözleşmeli üretim modeliyle üretilen patatesleri marketlere arz etmeye başladı.

Söz konusu bölgeden getirilen patateslerin ilk olarak Ankara'da bulunan iki market zincirine ulaştırıldığı ve 1,95 liradan tüketiciye satıldığı belirtildi.

Kademeli olarak getirilecek olan patatesler, Pazartesi'den itibaren İstanbul, Bursa ve İzmir gibi illerde market ve hallere ulaştırılacak. Patatesin satış fiyatı, bu bölgelerde de 1,95 lira olacak.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Ya bırakın bu işleri her şeye sazanlama atlıyor siyasetçiler neyi becerdiniz de bunu becereceksiniz

- 3 yıl Önce

Ankara'daki iki marketin adı sır değilse yazıverseniz.

banner151

banner251