TMO’nun stoklarındaki fındıklar ne zaman satılacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TMO'nun fındık stoklarıyla ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamasının yanlış anlaşılması üzerine bugün konuyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

TMO’nun stoklarındaki fındıklar ne zaman satılacak?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ocak ayında Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) elindeki fındık stoklarının satışa açılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız." ifadesini kullandı.

Pakdemirli, Twitter hesabından TMO'nun fındık stoklarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Fındık fiyatlarını üreticinin lehine korumak için TMO'nun elindeki fındık stoklarını yıl sonuna kadar satışa açmayacaklarını duyurduklarını anımsatan Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Bu açıklamadan yola çıkarak, hemen ocak ayında fındık stokları satışa açılacakmış gibi spekülasyonlar yapılmaya başlandı. 2018 yılı biter bitmez TMO'nun fındık stoklarının satışa açılması söz konusu değildir. Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251