Mersinli Çiftçilerin Domateste Hasat Sevinci

Alternatif Domates Çeşitleri Üretimini Yaygınlaştırma Projesi kapsamında Mersin'e bağlı Çamlıyayla ilçesinde üretim yapan çiftçilere dağıtılan ıslah edilmiş 150 bin domates fidesi, ilk mahsullerini verdi.

Mersinli Çiftçilerin Domateste Hasat Sevinci
banner200
banner217

İlk hasadı yapmanın mutluluğunu yaşayan Çamlıyaylalı üreticiler ise, mahsullerden elde edilen verimin beklediklerinin çok üstünde ve talebin oldukça yoğun olduğunu belirterek, proje kapsamında domates fidesi dağıtarak kendilerine bu imkanı sunan yetkililer teşekkür ettiler.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bizler, üreticimize destek vermenin yanında, ürünlerin hasat zamanında çiftçilerimizin mutluğuna da ortak olmanın gururunu yaşıyoruz. Çamlıyaylalı çiftçimizin emekleri ile yetiştirdikleri 150 bin domates fidemizin verdiği mahsul, yapılan pazar araştırmalarında, gelen taleplere bakıldığında projenin başarısını ortaya koyuyor. Amacımız ürün çeşitliliğini artırarak, Mersinimizin tarımsal potansiyelini Büyükşehir Belediyemizin desteği ile ekonomik bir kaynağa dönüştürmek" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251