İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Suriye'den yapılan patates ithalatı ile ilgili olarak, “İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz ancak mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin çıkarları söz konusudur” dedi.

İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz!
banner200

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ankara Valiliği iş birliğinde Polatlı ilçesinde yapılan Sarıoba Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi'nin açılış törenine katıldı.

Törenin ardından yerleşkeyi gezen Fakıbaba, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suriye'den patates alınma gerekçesinin sorulması üzerine Fakıbaba, şunları kaydetti:

SURİYE KARDEŞTİR

"İthalatı yapan Bakanlık biz değiliz ancak mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin çıkarları söz konusudur. Suriye kardeştir, oradaki insanların zenginleşmesini de isteriz. Neden Suriye dururken başka bir yerden alalım? Ama zaten bu tip ithalatlar çok az ve fırsatçılara 'Biz buradayız' mesajı vermek için yapılır. Samanda da zaman zaman böyle oluyor. Bizim saman açığımız yok ama fırsatçılar, stokçular piyasayı boş bulduklarında fiyatı yükseltiyor."

Bilindiği üzere Suriye'den yapılan patates ithalatı sözleşmeli üretim kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından ithal ediliyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hadi gtg
Hadi gtg - 3 yıl Önce

Hadi beyi ve gida kont gen mudurunude alin belediye baskanligina donun

KÖKTEN ÇÖZÜM
KÖKTEN ÇÖZÜM - 3 yıl Önce

Bakanlık yerleşkesindeki çaycılardan başla, müsteşar hadi efendiye kadar bunları ilçe müdürlüklerine gönderip personel olarak çalıştırmadıkça bakanlık adam olmaz. Koltuklarını değil yerlerini değiştireceksin.

- 3 yıl Önce

Hem sağlıkçı hem de tarım bakanı suriye dururken nie başka yerden alalim dio. Yoruma bak. Suriye hariç her yerden alabilrisin. Kimyasal silah kullanılmış olabilir. Biolojik de. Denetim hic yok. Kontröl edemion. Rusya bile gelip senin serandaki domatesi daha dalında secio. Ne dediğinin farkında degil ne demek istediğini de anlayabilmiş degil

banner151

banner251