Fındık üreticisinin beklediği cevap gelmedi!

Bu yıl son bulan ve fındık üreticisini yakından ilgilendiren 'Alan Bazlı Destekleme Primi' ödemelerine devam edilip edilmeyeceğine yönelik belirsizlik devam ediyor. Bakan Eker, konuyla ilgili bir soru önergesini cevapsız bıraktı.

Fındık üreticisinin beklediği cevap gelmedi!
banner200

ÖZEL HABER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Meclis'te yaptığı bir konuşmada fındık üreticisine verilen 'Alan Bazlı Destekleme Primi' ödemelerine 2015 yılında da devam edileceğini açıklamasına rağmen konuyla ilgili Meclis'e verilen soru önergesini cevapsız bıraktı.

BÖLGE MİLLETVEKİLİ AÇIKLAMA İSTEDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına bir soru önergesi veren Trabzon Milletvekili Mehmet Volkan Canalioğlu, fındık üreticisinin merakla beklediği 'Alan Bazlı Destekleme Primi' ödemelerinin 2015 yılında da devam edilip edilmeyeceğinin açıklanmasını istedi.

GEREKLİ DEĞERLENDİRMELER YAPILIYOR

Canalioğlu'nun; “Bakanlık olarak 2014 yılı sonu itibari ile sona eren 'Alan Bazlı Destekleme Primi'nin 2015 yılında da üreticilerimize ödemeyi düşünüyor musunuz? Alan Bazlı Destekleme Primi'nin 2015 yılında da üreticilerimize ödenmesi hususunda bir çalışmanız var ise; bu çalışmanız ve bu çalışmanızın durumu hakkında kamuoyunu hangi tarihte bilgilendireceksiniz?” şeklindeki sorularını Bakan Eker, şöyle yanıtladı:

“Alan bazlı gelir desteği uygulamasının 2015 yılı ve sonraki yıllarda devam edip etmeyeceğine ilişkin gerekli değerlendirmeler yapılacaktır”

388 BİN ÜRETİCİYE 828 MİLYON TL ÖDENDİ

Diğer yandan Bakan Eker, 2014 yılı ürünü fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerinin 6-13 Nisan 2015 tarihinde yapıldığını ve 388 bin 171 fındık üreticisine toplam 828 milyon TL ödeme yapıldığını açıkladı.


SÖZ KONUSU SORU ÖNERGESİNİN CEVABINA SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

YORUM EKLE

banner251