CHP’li Bektaşoğlu: Fakıbaba’dan beklentim var!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'dan düşen fındık fiyatlarına müdahale etmesini istedi.

CHP’li Bektaşoğlu: Fakıbaba’dan beklentim var!
banner200
banner217

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP'li Bektaşoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'dan beklentilerinin olduğunu belirterek, “Kendisinden bölgemizin tek geçim kaynağı, 8 milyon nüfusu ilgilendiren, 6 ilin ekonomisinin çarkını döndüren fındıkla ilgili yeni, şimdiye kadarkinden farklı, üreticilerimizin hak ve menfaatlerini koruyan politikalar ortaya koymasını bekliyoruz" diye konuştu.

FINDIK FİYATLARINA MÜDAHALE EDİLSİN

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba'dan düşen fındık fiyatlarına müdahale etmesini isteyen Bektaşoğlu, “Sayın bakana ilk çağrım, bir an önce şu anda yerlerde sürünen fındık fiyatlarıyla ilgili somut önlemler alması, fındığın taraflarından görüş alarak 2017 için müdahale alımı politikaları oluşturması yönündedir. Kendisinin yabancı tekellerin, onların yerli ortaklarının değil, fındığın ve üreticinin bakanı olmasını istiyor ve bekliyoruz. 8-9 lira fındığın hakkı olan değil, sömürgenlerin oluşturduğu fiyattır. Ülkemizin, bölgemizin, üreticimizin daha fazla mağdur edilmesine sessiz kalmayacağımızın bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251