" />

Canan Karatay: Domates meyvedir!

Ekmek ve şeker tüketimine karşı çıkan Prof. Dr. Canan Karatay, bu kez domatesi gündemine aldı. Karatay, domatesin meyve olduğunu savunarak, "Çok fazla tüketildiğinde özellikle haziran ve temmuz ayında hastalarımın hem şekerleri hem de ürik asitleri yükselir" değerlendirmesini yaptı.

Canan Karatay: Domates meyvedir!
banner200
banner217

Domatesin bir sebze değil meyve olduğunu bu yüzden de içinde bol miktarda şeker barındırdığını kaydeden Prof. Canan Karatay, “Şimdi bir bahçeniz varsa domateslerin kızarmadığını göreceksiniz halen yeşil. Benim gibi yapacaksınız. Eylül ayında doğal bir domates bulup kendi domatesinizi kış için hazırlayacaksınız" dedi.

Karatay “Domates meyvedir. Ama biz sebze olarak ayırmışız. Çok fazla tüketildiğinde özellikle haziran ve temmuz ayında hastalarımın hem şekerleri hem de ürik asitleri yükselir. Diyorlar ki Canan Karatay karbonhidrat vermiyor. Domatesde de yeşil fasulyede de baklada da şeker var. İlaçlı tarım zehiriyle büyütülüyor. Tarım zehirleri bütün hastlalıkların sebebi. Kanser de dahil. Şu anda domatesin dönemi değil. Doğru mevsim eylül ayında. Yapay olarak her mevsim piyasaya sürülen sebzeler tehlikeli. Mevsiminde yiyeceksiniz diyorum" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Domates meyvesi yenen bir sebzedir. Sebzeciligin anayasası olarak kabul edilen sınıflandırmada bu değişmez maddedir. Ekonomist şube müdürleri bunu bilemediği için il müdürlüklerimiz kan ağlıyor.

Şaka gibi
Şaka gibi - 3 yıl Önce

Ulan böyle dersiniz Pazar'a gittiğinde markete manava en irisini istersiniz veya alırsınız ama deme hormondan şikayetçisiniz ama en irisini istersiniz

Sağol bilmiyorduk sanki
Sağol bilmiyorduk sanki - 3 yıl Önce

Harbiden saçma sapan şeyler söylüyor domatesin meyve olduğunu biliyoruz :)

- 3 yıl Önce

canan karatay kendi sahanda söylediklerine tamam .Ama bırak bu işide Ziraat akademisyenlerine mühendislerine teknisyenlerine.Herkes her konuda uzman olmuş yeter artık...

banner151

banner251