Ahmet Zeki Üçok’un ilginç fındık hesabı

Fındıktaki fiyat bozukluğuna ilişkin Twitter hesabında paylaşımda bulunan askeri savcı Ahmet Zeki Üçok, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya gönderme yaparak, fındıkta yüzde 1100'lük kârı kimin kazandığını sordu.

Ahmet Zeki Üçok’un ilginç fındık hesabı
banner200

Gram satış üzerinden örnek veren Üçok, "Sayın Bakanım, Karadeniz'de 1000 gr. fındık 8.45 TL alınırken, 90 gr fındık markette 8.45 TL satılıyor. %1100 kim kazanıyor" paylaşımını yaptı.


TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarim bitiriliyor
Tarim bitiriliyor - 4 yıl Önce

Kişisel fikrim olsada tarım ,din ticareti, ırk ayrımcılığı. ..ile tamamen bizlerin ekonomik yaşantımıza hükmetmeye başlayan bi yaklaşım var ulkemizde dünyanın %79 findigini üretirken; kaldiki fındık üreticilerinin hakkını savunması gereken BİRLİK OLAN fiskobirlik ...devamında tarım üreticilerinin hep başında seçilmiş olan ,pancar ekicileri kooparatiflerimiz =panko. .yada devlet tarafından sübvanse si yapılan tarım kredi kooparatiflerimiz
..ne ise yaradığını yada ASLİ görevinin tarım yapana ,üreten yardımcı olmak için kurulan bu birliklerin islevligi nedir ? Ülkemizde. ..kuruluş amaçları tarıma destek iken tarımı bitirme politikalanın sebebi nedir. ..yada bu cifciler üye olarak hatamı yapıyorlar bu kurumlara. ..bi bilen varmı?

çiftçisi
çiftçisi - 4 yıl Önce

Tarım çiftçinin elinden alınıp sanayicinin eline verilecek... İstenildiğinde öyle adımlar atılır ki çiftçi şaha kalkar ancak bu iş bilerek ve istenilerek çiftçiye "para yok bu işte vazgeç artık" mesajı sürekli veriliyor. Benim tüm gördüğüm bu!

banner251