Tarım ve Orman’da rotasyon yönetmelikleri kaldırıldı

Birleştirilen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait rotasyon yönetmelikleri yürürlükten kaldırıldı. 

Tarım ve Orman’da rotasyon yönetmelikleri kaldırıldı
banner200

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeyle Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde birleştirilen iki bakanlığa ait rotasyon yönetmelikleri yürürlükten kaldırıldı. 

13 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelikler:

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI YÖNETİCİLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 15/4/2014 tarihli ve 28973 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Tarım ve Orman Bakanı yürütür.

Yürürlükten kaldırılan yönetmelik; kariyer, liyakat ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde, taşra teşkilatıyöneticilerinin hizmet bölgelerine göre atama ve yer değiştirme usul ve esaslarını belirlemeyi amaçlıyordu. Yani Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatında görev yapan il müdür yardımcısı, şube müdürü, ilçe müdürü, müdür ve müdür yardımcısı kadrolarında görev yapan yöneticilerin atama ve yer değiştirme usul ve esaslarını kapsıyordu. 

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI PERSONELİNİN YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 9/1/2015 tarihli ve 29231 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Tarım ve Orman Bakanı yürütür.

Yürürlükten kaldırılan yönetmelik; Orman ve Su İşleri Bakanlığı memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin usul ve esasları düzenlemeyi amaçlarken, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (A) bendine göre görev yapan personeli kapsıyordu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 01:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
HDM
HDM - 2 yıl Önce

Bu garabet nizo 'nun bakanlığa hediyesi idi .yatacak yerin yok senin nizo

Vatansever
Vatansever - 2 yıl Önce

Misyonunu tamamlayarak, tasviye edilmesi gereken sayısız idarecinin tasviye edilmesini sağlayan, uygulaması Bakanlık için başarılı olmuş bir yönetmelikti. Üzüldüm doğrusu.

Pehhh
Pehhh - 2 yıl Önce

Sanki uygulandı. Antalyada 1 kisi hariç ki o da idarece istenmeyen elemandı hiçbiri icin uygulqnmamaistir. Bitkisel üretim şube müdürü 20 senedir aynı koltukta oturmaktadır.

nizo
nizo - 2 yıl Önce

bu bakanlığa bu ucubeyi uygun gören nizo.... şu bakanlıkta duacın olmayacak... aksine

Memur
Memur - 2 yıl Önce

Yönetici rotasyonu biraz yumuşatılarak uygulanmalıydı. Nizo zamanında bir defa uygulanan bu yönetmelikte Ülkücü ve Demokrat müdür kıyımı yapılmıştır. Yerlerine kimlerin geldiğinide tahmin edersiniz artık!

Diyarbakirspor
Diyarbakirspor - 2 yıl Önce

Nizamettin Bey bakanlığın nasırlaşmış yaralarına sifa niyetine hamiyetle neşter vuruyordu. Torpil siyasetle devletin kadrolarıni babalarının mali gibi "indra gandi" etmeyi hedefleyenlerin heveslerini biraz kursağında mi bırakmış ne. Müdürümüzü saygıyla yad ederiz.

Ağa bizimle eğleniy
Ağa bizimle eğleniy - 2 yıl Önce

Mehdinin nizonun günayın müdürlerinin üzerinden bir dağ kalktı. Dahada onları kimse yerinden oynatamaz. Bu işin altından malum sendika çıkabilir.

vesayet
vesayet - 2 yıl Önce

5 yıl bir yerde idarecilik yapmak için yeterli bir süre değil midir? Bir idareci 5 yılda katabileceğini katar. Sonrasında bu göreve talip liyakatlı başka kişilerin önünü açması gerekir. Ama eskiden yasal boşluktan yararlanarak yıllarca müdürlere dokunulamıyordu. Kaldırılan yönetmelik görev süresini 5 yıl ile sınırlandırarak buna yasal bir zemin sağlamıştı. Mağdur olduklarını söyleyenler daha kaç yıl daha koltukta oturmak niyetindelerdi. Kendilerini vazgeçilmez mi sanıyorlardı? Ayrıca ne kadar lider odaklıyız. Her şey idarecide mi bitiyor. izin verin başkaları da çalışsın.


banner151

banner251