" />

Yüksek fiyat sızlanmalarını ortadan kaldırdık!

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama, üreticilerin ihtiyaçlarını zamanında ve uygun şartlarda temin etmeye çalıştıklarını belirterek, "Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarda kimyevi gübre ve yem fiyatlarını uygun hale getirdik. Yüksek fiyat sızlanmalarını ortadan kaldırdık" dedi.

Yüksek fiyat sızlanmalarını ortadan kaldırdık!
banner200

1. Yerel Tohum Buluşmasına katılmak üzere İzmir'e giden Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Ayhan Karayama, Bölge Birliği ve bazı kooperatifleri ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi.

Genel Müdür Karayama, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Karakaya, Tarkim Genel Müdürü Ersin Akkaya, Denizli Yem Şube Müdürü Cem Karataş'ın da hazır bulundukları ziyaretlerde, çalışanlarla bir araya gelerek yetkililerden, bölgedeki faaliyetlerle ilgili brifing aldı.

Karayama yaptığı değerlendirmede; “Kooperatiflerimizin kuruluş amacı; üreticilerin ihtiyaçlarını zamanında ve uygun şartlarda temin etmektir. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarda kimyevi gübre ve yem fiyatlarını uygun hale getirdik.

Yüksek fiyat sızlanmalarını ortadan kaldırdık. Tarım Kredi Kooperatifleri kar amaçlı bir kuruluş değildir. Ayrıca, başta kimyevi gübre olmak üzere lojistik ile ilgili çalışmalara başladık ve kısa sürede bu konuda da faaliyetlere başlanacaktır." şeklinde konuştu.

Karayama ayrıca; çalışanlarla ilgili toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını, kurum şartları göz önüne alınarak çalışanlara en iyiyi vermeye çalıştıklarını ifade etti. İzmir Bölge Birliğine bağlı Bergama, Poyracık, Soma ve Kırkağaç kooperatiflerini ziyaret eden Genel Müdür Karayama, kooperatif çalışanları, ortakları ve yönetim denetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek istişare ve incelemelerde bulundu.

Ayrıca yörede bulunan özel bir bitkisel üretim ve sera tesisini ziyaret ederek Tarım Kredi Kooperatiflerinin imkânlarından faydalanmaları noktasında işletme sahiplerini kooperatiflere davet eden Karayama, Ege Bölgesinde Tarım Kredi olarak tarım sektörüne daha fazla katkı sunmak adına yürütülen çalışmalardan söz etti.

KAYNAK: Kadir Arıoğlu / TARIM KREDİ


YORUM EKLE
YORUMLAR
Zor dostum zor
Zor dostum zor - 5 yıl Önce

Tarimkredi burnunu asagiya cevirdi ucak dusuyor bakalim neler olacak..

- 5 yıl Önce

Sn.genel müdür biraz daha gübre vs.fiyatları aşsğı çekin Gübre fabrikası bizim değilmi Gubretaş Razi kimya .Biz bu kurumun sahipleriyiz bunu unutmayın.Aksi halde ilahi adalete başvuracsğız.Kurumdaki şirketler deki israfı ziyanı onleyiniz saltanat bırskılsın .selamlar

- 5 yıl Önce

Marmara birlik KAR payı dağıtıyor siz neden rahmetli dedem ve babamın bizim kar paylarımızı vermiyorsunuz.Siz şirketler alarak bizim hakkımızı yok ediyorsunuz.Şirketlerin durumu ortada saltanat yeri HAKKIMIZI VERİN.Zaten piyasadan pahalıya satışlar devam ediyor.

- 5 yıl Önce

Müdür çiftçileri gene saf yerine koymuş. Bu seneye kadar gübreyi piyasadan 6-8 lira pahali satan sanki başka kooperatifti. Vadeli diye mecburiyetten 6-8 alıyorduk +faiz sonra çikmış ahkam kesiyor. Ben üyeysem sende memursan ben senin üstünüm ona göre zırvalayıp bizim keriz yerine koyup saç ma sapan beyanlarla tiribünlere oynamayın.

Zamanı Geldi
Zamanı Geldi - 5 yıl Önce

Genel Müdür değişim zamanı geldi sanırım. Nasıl bir kurumsa gm dayanmıyor..

Recep Konuk
Recep Konuk - 5 yıl Önce

Bekleyin Recep Konuk geliyor.

Tokat
Tokat - 5 yıl Önce

Bu adam TKK'nın T sini Tokat'a çevirdi artık şirketler başta kurum "Tokat Kredi kurumu" oldu. Merkez Birliği uyusun bakalım referandumdan sonra reis talimatıyla "yolcu abbas baglasan durmaz" Bu adamın her önüne getirdiğine imza atanlarla her olaya gözünü yuman merkez birliği yönetimi vereceği hesabı düşünsün.

banner151

banner251