Yem alım sözleşmesi imzalandı

Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliğine bağlı Bağarası Tarım Kredi Kooperatifi ile S.S. Bağarası ve Yenibağarası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında yem alımı sözleşmesi imzalandı.

Yem alım sözleşmesi imzalandı
banner200

Yapılan anlaşma ile ürettikleri yoğurdu markalaştıran ve 15 yıldır üyelerinin ve üreticilerinin krizlerden etkilenmeden yol almasını sağlayan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin, aylık 600 ton olan yem ihtiyacının 200 tonunu uygun fiyatlarla Tarım Kredi Yem Sanayi tarafından sağlanacağı bildirildi.

S.S. Bağarası ve Yenibağarası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Bağarası Tarım Kredi Kooperatifi'nde imzalanan yem alım sözleşmesi için düzenlenen törene; Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay, S.S. Bağarası ve Yenibağarası Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Rasih Sümer, Yenibağarası Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adem Meriç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağarası Tarım Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yen, Kooperatif Müdürü Ömer Faruk Ocak, Tarım Kredi Yem Satış Pazarlama Müdürü Muhammed Çığ ve Denizli Şube Müdürü Cem Karataş katıldı.

Tire ve Ödemiş'te Toplam 350 Milyon TL'lik Yatırım Yapacaklar

Törende konuşan Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 153. sırada olduklarını ve ilk 100'e girmeyi hedeflediklerini söyledi. Kınay, “Türkiye'de yem sektörü hızla büyüyor. Yem sektöründe yüzde 7'lik pazar payımızı bu yıl yüzde 10'a çıkardık. Şu anda toplam 1 milyon ton yıllık üretim kapasitesine sahip 10 fabrikamız var. Bu yıl itibariyle Şanlıurfa'da bir yem fabrikasının daha temelini attık. Bölge olarak İzmir çok yem sattığımız bir bölge. Önümüzdeki günlerde İzmir'in Tire ve Ödemiş ilçelerinde 350 milyon TL yatırımla yaklaşık 100 dönüm arazi üzerinde iki fabrika daha kurmayı planlıyoruz. Bunun da bilgisini ve müjdesini buradan vermek istiyoruz. Bunlardan biri yem üretimi diğeri halen tamamen ithalata dayalı olan buzağı maması üretimi yapacaktır. Bu yatırımla birlikte İzmir tarımsal amaçlı hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü merkezlerden biri olmanın daha da ileri segmentine geçecektir.” dedi.

Türkiye'nin hayvancılık konusunda lider konumda olan bir bölgesinde yer aldıklarına dikkat çeken Kınay, “Bu bölgenin ihtiyaçlarını gidermek, geleceğindeki stratejik yatırımları yapmak, tarım kredi camiası açısından fevkalade önemlidir. Her fabrikamızda ortalama 55, toplamda 550 personel istihdam ediyoruz. Yem üretimi konusunda dışarıya bağımlılığı azaltma yönünde çalışmalar yürütüyoruz. Yem üretimi için dışarıdan aldığımız ham maddeleri de Türkiye'de üretip yurt dışına ihracatı hedefliyoruz. Bunu da kısa sürede sağlayacağız. Bugün iki kooperatifimiz arasında yapılan sözleşmeyi ve dayanışmayı çok anlamlı ve örnek olarak değerlendiriyoruz. Foça ve ülkemiz için hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

'Tarım Kredi Kooperatifleri ile ilk sözleşmemiz'

S.S. Bağarası ve Yenibağarası Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Rasih Sümer de kooperatif olarak ilk defa Tarım Kredi Kooperatifleri ile sözleşme yaptıklarını bundan sonrada karşılıklı işbirliği ve dayanışmayla ortak alışveriş yapacaklarını söyledi. Sümer, “İyi şartlarda iyi yem sağlayacağımız iyi bir anlaşma yaptığımıza inanıyoruz. İlerde bunun faydalarını birlikte göreceğimizi umut ediyoruz” dedi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Kınay ve heyeti ile iki kooperatifin yetkilileri Yenibağarası Mahallesindeki bir yoğurt fabrikasını gezerek ilgililerden bilgi aldılar.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
??
?? - 3 yıl Önce

600 tonun 200 tonu denilmiş yazıda yanlış okudum mu diye defalarca baktım yazıya yanlış okudun Süleyman dedim kendime ama yanlış okumamışım 200 ton yani 8 tır vallahi sayın genel müdür seni tanımam ama bunu bilinçli medyaya verdi isen tekzip yap böyle anlaşma olmadı de bu iş kapansın daha karlı olur gülünç bir rakama genel müdür düzeyi bir basın toplantısı

banner151

banner251