Türkiye’nin Tarım Kredi Kooperatiflerine ihtiyacı var

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Türkiye’nin Tarım Kredi Kooperatiflerine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Tarım Kredi Kooperatiflerine ihtiyacı var

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği çalışanları, düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Genel Müdür Fahrettin Poyraz, iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Tarım Kredi Kooperatiflerine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, iftar yemeği verdi. Merkez Birliği ve iştiraklerin çalışanlarının bir araya geldiği iftar yemeğine, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcıları, şirket ve Merkez Birliği yöneticileri de katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan iftar programında konuşan Başkan Kacır, “Rabbim tutmuş olduğumuz oruçları kabul etsin. Bu mübarek günde bir araya geldik. Bu ailenin bir ferdi olmaktan çok mutluyum. Bu arada gelecek olan Ramazan Bayramını da şimdiden tebrik ediyorum” dedi. 

“En iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz”

Genel Müdür Poyraz ise konuşmasında Tarım Kredi Kooperatiflerinin büyük bir aile olduğunu belirterek “Cenabı Hak tuttuğumuz tüm oruçları, yaptığımız tüm hayır hasenatı kabul etsin. Tarım Kredi ailesi olarak burada hep birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin bize ihtiyacı var. Bunun farkındayız. Bize ihtiyacı olan ülkemize en iyi hizmeti etmek için de elimizden gelen tüm çabayı, gayreti sarf etmemiz gerekiyor. Burada kişisel gayretleriniz son derece önemli ama kurum olarak da hep birlikte bu yükü sırtlanma anlamında ayrıca bir çaba göstermemiz gerekiyor.

Ufak tefek eksiklerimiz, hatalarımız oluyor. Sonuçta hepimiz insanız. Kusurlarımız var. Burada görevi her ne olursa olsun, makamı ne olursa olsun arkadaşlarımız gördüğü hususlarda, hatalarda, yanlışlarda lütfen uyarsınlar diyoruz. Burası sizin eviniz. Burası sizin aileniz. Burada sizin, bizim açımızdan esas olan mutlu olmanızdır. Burada mutlu olduktan sonra da, bu mutluluğu evinize taşımanız. Sonrada unutmadan da ertesi gün sabah gelirken geri getirmeniz. Bu işi böyle götüreceğiz. Bu şekilde daha güzel, daha verimli çalışacağız. Ülkemize daha iyi hizmet edeceğiz” diye konuştu.

“Etrafımız ateş topu halinde”

Türkiye’nin önü açık olduğunu kaydeden Poyraz, “Elbette sıkıntılarımız var. Bunun farkındayız. Dünya şuanda zaten sıkıntıda. Kafanızı kaldırdığınız zaman her yer ateş topuna dönmüş vaziyete. Türkiye şuanda bulunduğu coğrafyada bir emniyet adası konumuna geldi. Bunun da kadrini, kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. Etrafımız ateş topu haline dönmüşken, birileri bu ülkeyi karıştırmaya kalkmışken, bu ülkenin insanları gerektiği zaman canlarını ortaya koydu. Kimse bizim geleceğimizle oynayamaz dedi.

250’den fazla şehit pahasına da olsa bu ülkenin kaderini, bu millet eline aldı. Öyle bir aziz millette hizmet ediyoruz ki, öyle bir toprakta, vatanda yaşıyoruz ki; bunun kadrini, kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Hele ki bu mübarek günler vesilesiyle birbirimize çok daha fazla dua etmemiz gerekiyor. Neticede kuluz, bir yere kadar taşıyabiliriz. Ama onun ötesinde birbirimizi desteklememiz lazım. Belli bir noktadan sonra da Cenabı Hak’tan yardım istemek bizim en doğal hakkımız. Cenabı Hak, ağzınızın tadını bozmasın. Sizleri ve sevdiklerinizi her zaman salih, hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Ramazan’a ulaştırdığı gibi bayrama ve daha nice bayramlara da ulaştırmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivas bölge
Sivas bölge - 3 hafta Önce

İsmail köse az kaldı sen ulusal ve yerel basında bunlar tek tek açıklanacak tehdit lerini sen biliyorsun personeli tehdit ne adı altında tehdit ettiğinide o gizli kayıtları yaptırıp nasıl kullandığını bekle geliiyoor acaba genel müdür bey ve siyasiler ne diyecek

Gizli Kayıt derken
Gizli Kayıt derken @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Nasıl bir ilişki yumağı anlamadım kayıtlı neli anlatda bizde öğrenelim ne ayaksınız birader.

Sivas Kooperatifçi
Sivas Kooperatifçi @Sivas bölge - 3 hafta Önce

Ulusal ve yerel basında açıklanacak dediğin neyse açıkla da bilelim kuru kuru iftira atıyorsun insanlara. Bildiğin bişey varsa söyle, belgele, açıkla. iftira ile sadece kendine sövdürürsün, güldürürsün. Ya çiftçinin malını parasını yedin ya da yan gelip yattın çalışmadın ki bi karşılık görmüşsün. İyi ki de görmüşsün. Senin gibi iflah olmaz kuldan utanmaz Allah'tan korkmazların bu kurumda işi yok zaten.

Hesap var, hesap günü de var.
Hesap var, hesap günü de var. - 4 hafta Önce

Hasbî ve hesabiliğe en güzel örnek: Tarım Kredi Kooperatifi. Külliye'den arkan olsun, cüzdanın para dolsun.

Para tatlı geldi kaymakli
Para tatlı geldi kaymakli - 3 hafta Önce

Turkiyenin en dar gelirli cifticlerinin size ıhtiyacı yok kanunsuz faiz çöz sonra bu açıklamayı yap türkiye duydu gazeteler yazdı yaptığın bisey yok

Genel Müdür Güzel Adam
Genel Müdür Güzel Adam - 3 hafta Önce

Taseron olarak izlenimlerim .

Kul ol ki pul olma!
Kul ol ki pul olma! - 3 hafta Önce

Hayatında birgün şef olarak bile çalışmamış danışman İns. Kay. D. Başkanı!!! 5000 çalışanın sevk ve idaresinden sorumlu!!! Krediler D. Başkanı Bddk'dan ithal... 20 senedir bu başkanlıkta çalışanlar bile mevzuatın içinden çıkamazken hemde!!! Parayı duyan hücum ediyor, ücretler kamudaki ücretlerle eşitlensin, asıl amaç çiftçitye ucuz girdi temin etmek diyenlerse tu kaka... Son birşey daha İ.G'nin şirketlerden aldığı ballı kaymak temettüyü şimdide alanlar var mıdır? Aman ha aldı ama vakfa bağışladı demeyin; yemezler!!! Kaç yerden alındı, deve elde tutulup, yuları verildi bilenler bilir. Ha Allah kabul eylesin oruçlarınızı, kul olmak önemlidir; kul olamayan pul olur; manâ ehli bilir.

Tefeci bunlar
Tefeci bunlar - 3 hafta Önce

Türkiyenin tarım krediye ihtiyacı var ama TARIM KREDİNİN SİZE İHTİYACI YOK.
Hele de özgür güven e hiç ihtiyacı yok.

Dayı Vanga
Dayı Vanga - 3 hafta Önce

tarım kredide baştan aşağı temizlik loading...her şey çok daha güzel olacak !

ÇALIŞAN
ÇALIŞAN - 3 hafta Önce

SENİN Mİ İHTİYACIN VAR YOKSA TÜRKİYENİN Mİ SAYIN GENEL MÜDÜR. DELİKANLIYSANIZ ELİNİZE GEÇEN PARAYI VE DANIŞMANLIK ADI ALTINDA KURUMA NELER YAPTIĞINIZI KAMUOYU İLE PAYLAŞIRSINIZ.