TÜDKİYEB’ten tam destek

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Cumhurbaşkanının açıkladığı 300 koyun projesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede projeyi önemsediklerini ve başarıya ulaşacağına inandıklarını söyledi.

TÜDKİYEB’ten tam destek
banner200

Genel Başkan Çelik yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız küçükbaş hayvancılık sektörünü fazlasıyla önemsiyorlar. Bu da bizim yetiştiricilerimize büyük moral oluyor. Köye dönüş olarak da bilinen 300 koyun projesi ile küçükbaş hayvan sayımızda da belirgin artışlar olacaktır. Bu yönüyle de devlet büyüklerimize sektörüm adına minnettarım.” dedi.

BU DESTEĞE İHTİYACI OLAN KÖYLERDEN SEÇİLMELİDİR

Çelik, “Biz sektörümüzün daha da güçlenmesi adına projenin sahada uygulanabilir olması ve başarıya ulaşmasını isteriz. Uygulama safhasında ise koyun dağıtılacak köylerin en çok bu işe muhtaç köylerden seçilmesi yerinde olacaktır. Bunun yanında küçükbaş hayvan sayısı az olan illerimizde bu proje uygulanırsa o illerimizdeki küçükbaş hayvan potansiyeli de artacaktır.” sözleriyle ifade etti.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Çelik, “Ben projenin başarıya ulaşmasını en çok arzu edenlerdenim. Çünkü projeye esas olan koyundur. Sektörümüzün koyun keçi olarak gündeme getirilmesi bile bizim ve yetiştiricilerimiz için övünç kaynağıdır. Bu manada tekrar Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımıza teşekkür ediyor bu projede bize düşen ne varsa bütün gücümüzle hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.'' dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251