Tarım Kredi’de ‘o’ bürokrata iade-i itibar!

Tarım Kredi'nin yeni Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatiflerinde eski genel müdürün yakınını 'ahirette var' diyerek işe almadığı için istifa etmek zorunda kalan bürokrata iade-i itibarda bulundu.

Tarım Kredi’de ‘o’ bürokrata iade-i itibar!
banner200
banner217

Tarım Kredi Kooperatiflerinde göreve başlayan yeni Genel Müdür Fahrettin Poyraz, eski genel müdür döneminde yakın arkadaşının çocuğunu işe almadığı için istifa etmek zorunda kalan bürokrata iade-i itibarda bulundu. Poyraz, geçtiğimiz Nisan ayında yazdığı istifa dilekçesiyle Türkiye gündemine oturan bürokratın yeniden işe başlatılmasına karar verdi.

Bilindiği üzere çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Bulgaristan'daki şirketine eski Genel Müdür'ün talimatı ile çalışan iki kişi işten çıkartılarak yerlerine yakını olan nişanlı bir çift işe alınmak istenmişti. Şirketin icra kurulu üyesi Ekrem Eraslan, ihtiyaç olmadığı için şirkete keyfi personel alımına karşı çıkmıştı. Eraslan, hiçbir tecrübesi olmayan nişanlı çiftin alımında ısrar edilince ders gibi bir istifa dilekçesi yazarak görevinden ayrılmıştı. Eraslan'ın istifa dilekçesindeki şu cümle ise hafızalara kazınmıştı: "Şahsımın ücret ve imkanları artırılmasına, kişisel hiçbir sorunun olmamasına rağmen değerlerime sadık kalmak, vicdanı bir yük taşımamak ve ahiret yurdunda mesuliyet taşımamak için istifa ediyorum"

Tarım Kredi Kooperatiflerinde geçtiğimiz ay göreve başlayan Fahrettin Poyraz, Merkez Birliğinin üst yönetiminde köklü bir değişikliğe giderek yerine atamalar yaptı. Yeni Genel Müdürün çalışma ekibine yönelik yaptığı değişiklikte aldığı bir karar dikkat çekti. Geçtiğimiz Nisan ayında eski Genel Müdürün yakınlarını ihtiyaç olmadığı için işe alınmasına karşı çıkan ve yaşanan krizden dolayı istifa ederek görevinden ayrılmak zorunda kalan bürokratın aynı görevle, aynı işyerinde işe başlatılmasına karar verdi.

Fahrettin Poyraz'ın bu kararı Tarım Kredi çalışanları arasında takdirle karşılandı.

HAFIZALARA KAZINAN İSTİFA DİLEKÇESİ!

HABERİMİZE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLMİŞTİ!

Ekrem Eraslan'ın istifası Türkiye gündemine oturmuştu. Ancak Tarımdan Haber'de 'Tarım Kredi'de VIP personel alımına ders gibi istifa!' başlığı ile yayınlanan habere Tarım Kredi Genel Müdürlüğü'nün başvurusu üzerine mahkeme tarafından erişim engeli getirilmişti.

TARIMDANHABER

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:51
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkaniyet
Hakkaniyet - 3 yıl Önce

Adaletin, doğruluğun, erdemli olmanın, insan sevgisinin unutulduğu bu günlerde; Trakya Dış Tic. A.Ş.’ de 2015-2016 yıllarında zor şartlar altında birlikte görev yaptığımız güzel insan Ekrem Eraslan’ a iade-i itibarda bulunulması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Tarnete alınanlar ne olacak?
Tarnete alınanlar ne olacak? - 3 yıl Önce

Tarnet'e de aynı şekilde başlatılan vasıfsız ve yüksek maaş alanlar ne olacak? sayın editör lütfen konuyu araştırın, Tolga Gönenli göreve basşladıktan sonra Tarnet'de 40 kişi başlatıldı, bir önceki dönemde ise işe sadece 10 kişi başlatılmıştı ve hepsinin görevine son verdiler ve şirket işine son verilenlere tazminat ödemek zorunda kaldı. Siz de takipçisi olun lütfen, habere konu olan yönetici bir kişiyi işe almadığı için istifa etti, peki Tarnet'de yaşananlar? Tolga Gönenli zamamında işe başlatılan altına araba verip şirkete uğramayan adamlar ne olacak?

Tarnet
Tarnet - 3 yıl Önce

sayın Genel Müdürün, Faruk Çelik ve Ayhan Karayama'nın vasıfsız adamları işe başlatması için verdiği talimata karşı gelen Batuhan Akyalçın'a da iadeyi itibar yapması gerekir. Tolga, Karayama ve Faruk Çelik'in operasyon teftişide incelenmeli...

Özür
Özür - 3 yıl Önce

Tarnet'in eski Genel Müdürü Batuhan Bey'e de bir özür borçlusunuz. Kendisinin görevden ayrılma gerekçesi de, talimatla işe alınması istenen beceriksiz kişileri işe almamasıdır. Sonrasında yapılan suçlamalar için de ayrıca özür dilenmelidir. Karayama ve ekibi onun döneminde işe alınan engelli bayan temizlik görevlisini bile işten çıkartmıştır. Sadece özür dileyin.

Hizmet süresini dolduranlar
Hizmet süresini dolduranlar - 3 yıl Önce

Tarım Kredi Kooperatiflerinde 31-35 yıl arası çalışan 17 personel- 27-30 yıl arası çalıştırılan 516 personel var. Emekliliği dolan bu personeller hala ne diye çalıştırılıyor. Bunları emekliye ayırın ki bunların yerine genç ve dinamik beyinler alınsın. artı işsizlik bir nebzede azalsın. 30 sene çalışmışsınız. Emekli olunda birazda başkaları nasiplensin bu kurumdan. yeter daaaa

Bereket sigorta
Bereket sigorta - 3 yıl Önce

Özgür Özkan’ın TMO dan hemen görevlendirme ile geri çağrılıp Bereket sigorta ve Türkcel hat ları hakkında hesap sorulmalı... Ha birde Kurum içerisindeki Dedikoduların kaynağının bulunmasi ve hesap sorulması (acaba özgür özkan’nın Fetö soruşturması yapıldı mı?)

Okcular
Okcular - 3 yıl Önce

Saygi duydugumuz sevdigimiz cizgisinden ve degerlerinden taviz vermeyen bir dava adamidir Ekrem Eraslan Allah yolunu ve bahtini acik etsin. Beytul malin bekciside askeride bitmez bitmeyecek insallah A.K, O.Ozkan sanmiyinki yaniniza kar kalacak Sayin genel mudurumuz Fahrettin Poyraz beyin bu karari tum camiamizi ve vicdanlari rahatlatmistir. Hersey bu ummet icin Hersey Turkiye icin her sey bu Millet icin soylemleri ile ciktik yola adil duzen dedik adil olduk dik durduk egilmedik bukulmedik bizi biz yapan degerlerden tavizvermedik rizki veren Allah dedik son sozumuzu soyledik Allahu Ekber dedik. Beytul mal onurumuz onumuz serefimiz serefimiz namusumuzdur.

Adalet
Adalet - 3 yıl Önce

Sayın Genel Müdürüm
Hak ve adalet bu iade-i-itibarla teslim edildi.
Şimdi sıra iştirakleri Ayhan Karayama döneminde alınan ve performansı düşük olan personellerin gonderilmesindedir. Ayhan Karayama döneminde KRAL olanlar ....Sıra Karayama gittiği gün çekelimi alıp giderim diyen yukarıdan paraşütle inenlere. ..


banner151

banner251